Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Át tudnék iratkozni másik...

Át tudnék iratkozni másik iskolába? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tavaly felvételikor 2 iskola jött nálam szóba, egy erős gimnázium és egy szintén jó szakközép. Kitűnő tanuló voltam 8 évig. Én a gimnázium felé hajlottam, de a szüleim rábeszéltek a szakközépre. Akkor jó ötletnek találtam, és most sincs vele bajom igazán, de úgy érzem hogy a gimiben jobban érezném magam. Oda is simán felvettek volna, a nyelvi előkészítőre is. Most jelenleg a szakközépben kéttanyelvűn vagyok, és mivel ebben az évben mindkét helyen csak nyelvet tanultam volna, arra gondoltam hogy jövőre át kellene iratkozni szeptembertől abba az osztályba ahova mentem volna.


Egyetemre szeretnék menni középiskola után, nem elégszem meg érettségivel. Most ha maradnék a szakközépben és érettségi után maradnék plusz egy évet lenne szakmám, de nem ez a cél, egyetemre biztos megyek, akkor meg felesleges lenne a szakma. A szüleim pont a szakma miatt beszéltek rá erre a sulira, de azt szeretnék hogy menjek egyetemre, és ha lehet külföldre.


A gimiben több barátom lenne, a sportolási lehetőségek is jobbak, az épület is sokkal jobb. Ami még fontosabb sokkal erősebb iskola mint ahova most járok.


A szüleimnek még nem vetettem fel az ötletet, mert magam sem vagyok 100%-ig biztos benne. Amúgy átvennének gond nélkül ha idén is kitűnő voltam, meg tavaly simán felvettek volna? Ti mit tennétek a helyemben?



2015. márc. 3. 21:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha van ott hely, átvehetnek, Ha ahhoz van kedved, vesd fel a szüleidnél, érvekkel.
2015. márc. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!