Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Élelmiszermérnök BSC után...

Élelmiszermérnök BSC után lehet keresnivalóm más, a szakon tanultakhoz csak részben kötődő MSC képzésen?

Figyelt kérdés
Az egyik vidéki egyetemen vagyok élelmiszermérnök (BSC) hallgató és bár még messze van (több mint 1 év), mostanság erősen foglalkoztat ez a kérdés. Őszintén szólva a karunkon oktatott MSC képzés (élelmiszerbiztonsági és –minőségi mérnök) az eddig olvasottak és hallottak alapján nem igazán vonz. Éppen ezért elkezdtem nézelődni az interneten és láttam, hogy ezt a BSC képzést elfogadják a biomérnök MSC- képzéshez való felvételhez. A jelenlegi szakomon 1-2 nehezebb tárgytól eltekintve félgőzzel van 4-4,5- ös átlagom, a kémiával nincs, és a fizikához- matekhoz kötődő tárgyakkal sem volt gondom eddig. Mennyire lenne nehéz ez így? Milyen más szakot ajánlanátok még? Esetleg valaki csinált már hasonlót?

2015. márc. 4. 09:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Elvileg elfogadják biomérnöki MSc-re az élelmiszermérnökit. Nem tudom, melyik egyetemen gondoltad, én csak a BCE-ről és a BME-ről tudok nyilatkozni, mégpedig azt, hogy a BCE-n olyan színvonaltalan a képzés, hogy még egy legjobb tanuló is csak nagyon nehezen venné fel a versenyt egy BME-n végzett biomérnökkel. Lehet, hogy máshol nem olyan nehéz a biomérnöki, ezt nem tudom, viszont nem szeretnélek megsérteni, meg személyes tapasztalatom nincs, de a volt évfolyamtársaim, akik most Élelmiszermérnök MSc-n vannak a BCE-n, azt mondják, hogy akik vidéki egyetemről jöttek, ők még annyit sem tudnak, mint a BCE-sek...
2015. márc. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!