Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van az, hogy sokan MÉG...

Miért van az, hogy sokan MÉG CSAK MOST néznek utána/kérdeznek rá, hogy egy-egy egyetemi szakon mit tanulnak pontosan?

Figyelt kérdés

Több olyan kérdéssel találkoztam mostanság, hogy X szakon milyen háttértudás kell, mire számítson. Y szakon milyen nehéz a matek, stb.

Csak szerintem lenne az a normális, hogy ha valaki egy egyetemi szakot megjelöl, akkor előtte utánanéz alaposan, hogy mégis mire számítson, mi kell oda, és nem csak a jelentkezés után gondolkodik el rajta?



2015. márc. 10. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Hanyag, felületes, komolytalan emberek, én is mélyen elítélem őket! Szerencse, hogy te meg én nem ilyenek vagyunk, kérdező!
2015. márc. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt a napokban ilyen kérdésem, nem értem a bajod.. Én elolvastam a felvi.hu-t is meg az eduline.hu-t is.. én tapasztalatokra voltam kiváncsi..és egyébként 17 éves vagyok, jövőre felvételizek
2015. márc. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbben szerintem, akik mostanában ilyen kérdést feltesznek, nem idén felvételiznek. A felvételi időszak mindig meghozza a fiatalabbak kedvét is, azonban utánanézni nem tudnak mindennek (mivel sokszor nem tudják, hol lehet, hogyan kell, mert nem értenek a felvételizéshez, csak kíváncsiak).
2015. márc. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2. kommentelő! Veled pl az a bajom így, hogy nem nézed át a netet/gyk-t. Annyi kérdést látni, amiket 1-2 napja/hete/hónapja tettek fel, véleményeket keresnek X szakról, stb, és csak azért is felteszik újra a kérdést, ahelyett hogy a keresőt használnák!

Ha a te esetedben ez nem így van, és rendesen utánanéztél gyk-n is a keresőt használva, akkor vedd semmisnek a fenti sorokat, nem sértésnek szántam!

3. Ebben igazad lehet, bár olyan kérdéseket is olvastam, hogy megjelölte és milyen lesz, meg pontosan mit is csinál. :/

2015. márc. 11. 18:55
 5/5 anonim válasza:
Azért, mert ezeknek az embereknek nem is számít, hogy milyen szakra mennek, mit tanulnak, csak az, hogy legyen egy diploma a kezükben. A barátnőm tavaly érettségizett, annyira komolytalanul állt a dologhoz, annyira nem érdekelte, hogy kommunikáció és média alapszak helyett ,,véletlenül" felsőfokú szakképzésre jelentkezett, mert annyira nem volt neki fontos, hogy azt megnézze, hogy ANA vagy FNA. Az ilyen emberekre mondom azt, hogy inkább menjen el dolgozni, mert semmi értelme tanulnia. Ja és mellesleg az állam fizeti nekik a tandíjat, a barátnőm is ösztöndíjat kap(!), mikor elmondja, hogy ennek semmi értelme, őt nem érdekli, majd elmegy a boltjukba eladónak, ha végzett. Én meg, példaként, kitanulom a belemet, két tantárgyból emelteztem, angolból és matekból, ebből a matek azért durván húzós volt, és még így is rengeteget sírtam, mert semmi garancia nem volt rá, hogy felvesznek pénzügy számvitelre (478 pontom lett, úgyhogy jelenleg úgy néz ki meg lesz), pedig alaposan utánanéztem, már tudom, hogy milyen mesterre akarok menni, pedig azt sem tudom egyáltalán szeretni fogom-e a számvitelt, kb. 10 éves tervem van már most, 4 éve tudom, hogy ezt akarom, aki meg le sem szarja, az simán bekerül, támogatja az állam, sőt, még ösztöndíjat is kap.
2015. júl. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!