Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért tanulnak sokan büfé/hasz...

Miért tanulnak sokan büfé/haszontalan szakon? Utána mit kezdenek a használhatatlan papírral?

Figyelt kérdés
Elég sokan járnak kamu szakokra (kommunikáció, média, stb...) vagy olyanra, amivel tök egyértelműen nem lehet normális melót kapni a túlképzettség miatt (közgáz, jog, bölcsész). Akik idejelentkeznek miért teszik, és ha elvégezték milyen munkát csinálnak? Nem fordul meg a fejükben hogy értelmetlenül töltenek 5-6-7 évet az egyetemen/főiskolán?
2010. júl. 4. 21:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
92%
van aki ehhez ért, én pl közgázon tanulok, és nem tudnék mást tanulni, mert a reál tárgyak érdekelnek, valamint képtelen vagyok magolni. Nincs rossz állás, se rossz szak, van aki világéletében pl médiába akart dolgozni, akkor mire menjen hogyha nem komm. médiára?? vagy aki jogász szeretne lenni, miért ne tanulhatná, ha az érdekli??? elég hülye kérdést tettél fel.
2010. júl. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
70%
mindegyik szakkal van valami baj, eddig csak voltak a túlképzett szakok, amikor egyáltalán nem bizt h munkanélkül maradnak az emberek, egyre jobban fogják szigorítani a felsőoktatásra való jelentkezést, mostmeg ittvannak a kamuszakok, azokat is el kell végezni, vizsgaidőszakban ők sem meresztik a s*eggüket, ugyanúgy diplomát akarnak.
2010. júl. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 A kérdező kommentje:
igen csak az a gondom ezzel, hogy tömegében képezzük a később állástalan jogászt/ügyvédet, miközben más területeken meg állat nagy hiány van. szerintem ha nincs ismeretséged ma Mo-n jogászként/ügyvédként nem lehet elhelyezkedni (vagyis kávét főzni persze elmehetsz, de akkor miért tanultál az egyetemen? azt egy érettségivel is meg lehet csinálni...)
2010. júl. 4. 21:31
 4/77 A kérdező kommentje:
csomó kamu felsőoktatási intézményt tart el az állam, miközben a valódi profitot termelő/hiány szakmákra nem jut elegendő pénz. Pl.: Roska féle világszenzációs kutatásból már rég rakat pénzt lehetett volna csinálni, de mondhatnám a SOTE-t is, ahol a tanulóknak kell fizetni ahhoz, hogy dolgozhassanak! megáll az ész
2010. júl. 4. 21:34
 5/77 anonim ***** válasza:
76%

Szia.

Olyan hülyeségeket beszélsz...bocs de tényleg.

Azért választottam a szabad bölcsészetet vagyis TE SZERINTED EGY KAMU SZAKOT mert ez érdekel!

Ilyen egyszerű...

Miért menjek mérnőkire vagy közgázra vagy éppen jogra ha szart se érdekel?

Gondolkoz melyik a jobb??

Ha 5 évig azt tanulod amit imádsz ami érdekel vagy olyat amit leszarsz és utálsz...

Ennyit erről.

Nem kell leszolni néhány szakot csak mert szted szarok.

Mindenel el lehet helyezkedni.

19/L

2010. júl. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
84%

Én bőőőcsész vagyok, és azért mentem BTK-ra, mert az én szakomon végzettekből hiány volt akkor is, meg ma is az van. Emellett még érdekelt is a téma, tehát... :P


Azt viszont tényleg nem értem, hogy a kommosok, médiások, esztéták, latin-ógörög szakosok mit gondoltak, mire lesz jó a diplomájuk... Én szakfordító-tolmácsként elég jól megvagyok, szakmában dolgozom.


A legnépszerűbb indok amiért sokan a népszerű, de használhatatlan szakokat választják, az az, hogy "mert engem csak ez érdekel, semmi más". Szakbarbárok... :P

Jogász, közgazdász, politológus szakokon egyébként a családi nyomás is elég nagy, nagyon sok volt gimis osztálytársam azért ment jogra meg közgázra, mert a családban megparancsolták nekik, egyébként meg semmi kedvük nem volt hozzá. De ugye az ügyvéd-dinasztia legifjabb tagja nem teheti meg azt, hogy nem lesz ügyvéd, mint a szülei, nagyszülei...

2010. júl. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 A kérdező kommentje:
ok, ezt elhiszem, de akkor a kérdés: mit fogsz dolgozni ha elvégezted? a gondom az, hogy nem évi 5-10 ember végez, hanem rengeteg. és ennyi bölcsészre nincs szükség. ha érdekel, tanuld hobbiként. de a tanulásodat ne az állam fizesse, mert már bocs, de nem hozod vissza a beléd fektetett pénzt.... nem azt mondom hogy ne legyen bölcsész képzés, de arányos legyen a kereslettel...
2010. júl. 4. 21:36
 8/77 A kérdező kommentje:
azt nem írtam, hogy a nyelvi bölcsészekkel nincs bajom, mert abból később fordító/tolmács lesz, amire szükség van. Viszont a magyar szakosok, filozófusok és egyéb ilyenek....
2010. júl. 4. 21:38
 9/77 anonim ***** válasza:
65%

utolsó: igen, sokra a szülő erőlteti, de ezek ki is peregnek az egyetemről!

viszont az való igaz h a most megszerzett diplomák (minden téren kiv orvosi) nem egyenértékű a 10 évvel ezelőttivel, mert sajnos most sok analfabéta meg sorolhatnám tovább milyen emberek is bekerülhetnek a felsőoktatásba. Viszont akinek esze van, lelkesedése, tehetsége, az mindd jó eredménnyel elvégzi, ezek könnyedén találnak munkát. Aki meg épphogy csak egy kettest hoznak össze, azok ne csodálkozzanak hha megkell szenvedniük az álláskereséssel.

Én a jogászokat még mindíg nagyra becsülöm, mert elég legyűri azt a 6(?) évet, sok magolás stb, ezenkívül a bölcsészetnek is megvan a saját szépsége, én mint írtam, képtelen lennék ennyit magolni :) mindenki más szakterületen jó, tanulja azt amit szeretne, nemkell azzal törődni hogy egy OKJ-s képzés, jogász diploma, bölcsész, közgazdász, komm média stb... ha érdekli az illetőt, és jó benne, az állásinterjún is megállja a helyét, biztos a siker.

2010. júl. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
60%

Szabad bölcsészet filmelmélet és filmtörténet szakirány.

Sztem ha ezt elvégzem el tudok vele helyezkedni.

Ezt választottam mert akarom.

Nem érdekel hogy utána mi lesz ezen ráérek még agyalni :)

2010. júl. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!