Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alkalmazott közgazdaságtan...

Alkalmazott közgazdaságtan vagy jogász?

Figyelt kérdés
2015. márc. 10. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Két ennél távolabb lévőt nem találtál? :)
2015. márc. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a kérdésre nem tudtál volna válaszolni?:)
2015. márc. 11. 14:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha te sem tudod mit akarsz (pláne két ilyen eltérő területtel), akkor nekem honnan kéne tudnom négy, összesen négy szóból, hogy te milyen szakra menj? Esetleg írj magadról jellemzést vagy írd egy pro-kontra listát, és akkor már többet lehet mondani, de négy szóval még önmagamat is nehéz jellemeznem, nemhogy egy idegent a monitor mögül :)
2015. márc. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az alkalmazott közgazdaságtan jobb választás, de utána mindenképp kéne egy mesterdiploma is.
2015. márc. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes, négy évig jogra készültem, aztán alkalmazott közgazdaságtanon kötöttem ki az ELTE-n :)


A jog ellen az szólt, hogy nem akartam, hogy 5 évig egy egyetemhez legyek kötve, így viszont a mestert bárhol (akár külföldön is) csinálhatom. Inkább humán beállítottságú vagyok, de reál tárgyakból is jó vagyok, szóval nincsenek nehézségeim AK-n, és a humán érzék itt sem hátrány, sőt. Végül azért döntöttem a közgáz mellett, mert valamivel jobban érdekelt, mint a jog, és piacképesebbnek is tartok egy elméleti közgazdász végzettséget.

2015. ápr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!