Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén már kötelező legalább...

Idén már kötelező legalább egy tárgyból emelt szintű érettségit tenni felsőoktatásba való jelentkezéshez?

Figyelt kérdés
Nagyon régen érettségiztem, akkor még csak mindenből középszintűt tettem, mert akkor az érte meg jobban. Tudom, hogy már nem lehet jelentkezni felsőoktatásba - lejárt a határidő -, maximum majd pótfelvételin. Az elmúlt években annyit változtattak már, hogy elvesztem. Kötelező most valamiből bárhová emelt szintű érettségit tenni? (Van már egy diplomám, de ezzel munkám nem lesz, valami hasznosabbat tanulnék és tudatosabban építenék lehetőségeket.)

2015. márc. 12. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:

www.felvi.hu


Itt mindent megtalálsz.

Én pl. amikor 2005-ben jelentkeztem az orvosira, akkor még nem volt kötelező a 2 emelt, de azt csináltam, a plusz pontok miatt.

Most ha jól tudom, már kötelező.


Gondolom szak függő a dolog.

2015. márc. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szóló is leírta, a felvi.hu-n mindent megtalálsz. Kikeresed az iskolát, a kart, a szakot, és meg fogja jeleníteni a feltételeket.
2015. márc. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Először a felvi.hu-n néztem. Ott az állt a keresett szak mindegyik tárgyánál: emelt vagy középszintű érettségi. De 2008 óta annyi mindent rebesgettek már, hogy nem tudtam/tudom, hogy ez azt jelenti, hogy mindegy melyik érettségim van az adott tárgyból vagy egyből már kötelező emeltet tenni, de mindegy, hogy melyikből.

Azt hiszem jobban járok, ha bemegyek az oktatási központba.

2015. márc. 13. 17:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Van olyan szak, ahol kötelező, és van olyan szak, ahol nem, és van olyan szak, ahol nem kötelező, de többletpontot kapsz érte.

Ezt valóban a felvi.hu-n nézheted meg.

Ahol az van, hogy középszintű vagy emelt, ott értelemszerűen mind a kettő jó.

És van olyan szak, ahol a diplomádat elfogadják.

2015. márc. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!