Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Budapesti Fazekas Mihály...

A Budapesti Fazekas Mihály Gimnáziumban milyen a társadalomtudományos tagozat?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki szeptembertől oda fogok járni és kíváncsi lennék:)) Bármilyen infó érdekel.

2015. márc. 13. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én oda jártam, de matek tagozatra. Az, hogy milyen, nagyon attól függ, hogy milyen tanárokat kapsz. Tanár és tanár között vannak különbségek, és egyénfüggő is (az egyik diákot az egyik, a másikat a másik tanár tudja jobban tanítani).


A wc-ben általában van szappan és wc-papír, a kézszárítók is többé-kevésbé működnek. A menza viszont katasztrofális, de a társaság kedvéért sokan jártak a mi osztályunkból. A csengetési rend tök egyenletes, minden óra egészkor kezdődik és háromnegyedkor van vége.


Mi érdekel még?

2015. márc. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én sajnos azt hallottam, hogy a Fazekasban "csak vicc" a társadalomtudományos tagozat, mert lehet lazulni, és a Fazekas csak a matek/természettudományos tagozatairól lett ekkora neve, és híressége.

Bár nem tudom, nem oda járok, csak ezt hallottam :/

2015. márc. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de nem hinném, hogy az ország legjobb gimnáziumában bármilyen tagozat is "vicc" lenne. Amúgy te hova jársz??
2015. márc. 14. 20:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy gyenge általános iskola és gimnáziumba :/ Most felvételiztem... De van egy társadalomtudományos ismerősöm a Fazekasban. Ő mesélte. És erre én is ezt válaszoltam, amit te írtál.
2015. márc. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyre többen illetik a 'vicc' jelzővel a vitatott tagozatot. Elsősorban egyetértek a kérdező azon kommentjével, miszerint az ország első középiskolájában nem nagyon indul viccből osztály.

Másodsorban pedig igaz, hogy bár a természettudományin több tantárgyat tanítanak (triplaszoros alliteráció!) emelt óraszámban, mégsem őbelőlük lesznek a világ vezetői... utóbbit persze általánosságba véve.

Az egész intézményben erős a matematika oktatása, kivétel nélkül, sajnos (mondjuk én pont szeretem a matekot :) ), ha érti az olvasó, hogy mit nem úsznak meg a társadalmisok.

Összegezve tehát, énszerintem amiért mindenki beállítottságának megfelelően degradálja kis mértékben a másik felet, azért csak azon kommentelő hozzászólása lehet igazán megalapozott, ki utóbbit tapasztalataival is gazdagítja.


Az eredeti kérdésre visszatérve, a szóbeliztető tanárok fogják okítani az egyes tantárgyakat. A magyaros lesz az osztályfőnöknő, a matekos elviekben jó humorérzékkel van megáldva és még jó is (!). Az angol tanárnő pedig nagyon lelkesnek bizonyult számomra, mi alatt annyit értek, hogy nagy odaadással fog edukálni. :)

Én még a történelemre lennék kíváncsi, remélem említésre kerüld majd a témában. ;)

2015. márc. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nagyon lesz, ha a magyaros lesz az osztályfőnökünk, mert nagyon szimpatikus volt (bár hozzáteszem mindenki, akivel eddig találkoztam).
2015. márc. 17. 18:05
 7/9 anonim válasza:

Szia!

Én fazekasos vagyok és nagyon vegyes érzéseim vannak a fazekassal kapcsolatban. Az osztályom nagyon jó mert tényleg össze szokott kis társaságunk van de a miénken kívül csak igen kevésről lehet ezt elmondani. A diákok 70% folyamatosan a tanulással van elfoglalva ami persze nem hátrány de én úgy gondolom valamikor lazítani is tudni kell. Évente van kb "nagy" 2 suli esemény az egyik a fazekas nap(ok) a másik pedig a lúdavató.

A társadalom tudományi tagozata "nem annyira erős" (de mondjk ez a tanároktól függ) . A matek oktatás Azonban a legtöbb tanár kemény és nem ad túl sok engedmény. A tanarok nagyon sokszor azt követelik amit nem is tanítottak meg.

A jövőre induló társadalom tudományos osztalyfőnökről ódákat zengenek... Nagyon jól tanít nincsenek egekbe szökő elvárasai.... stb...

A történelem oktatás teljes mértékben tanár függő de 80% eséllyel jó tanárt kapsz.:) mert kb 2 töri tanár van aki nem olyan híres.

Nyelv oktatást nem részesítik túlságosan előnyben.

Írjatok ha meg valamire kíváncsiak vagytok!!!

2015. márc. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nálunk az angol elég jó volt, szerintem az angoltanárok kiválóak, legalábbis én nem találkoztam gyenge tanárral. A francia már kevésbé, de aki akarta, az meg tudta tanulni. Engem rémesen irritálnak a France-Euro express nevű könyv rajzai, utálom ezt az erőltetetten vicceskedő stílust. Másrészt nincs minden korrektül leírva a könyvben. Most már, érettebb fejjel túl tudom magam tenni ezen, de akkor nem tudtam.
2015. márc. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sofr válasza:
Sziasztok! Minket a 6 osztályos, ált. tagozat érdekelne. Szívesen olvasnék odajáró diáktól véleményt, hogy hogyan érzi magát, milyen a suli, stb.
2015. márc. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!