Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik főiskolán, egyetemen...

Melyik főiskolán, egyetemen lehet ötvösnek tanulni?

Figyelt kérdés
Ha vki tanul(t) ötvösnek akkor örülnék ha mesélne is róla hogy milyen.

2015. márc. 15. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem tanítják felsőoktatásban.
2015. márc. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az ötvös az egy szakma, nem kell hozza egyetem vagy foiskola.
2015. márc. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
egyiken se
2015. márc. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha valóban magas szinten szeretnéd művelni az ötvösséget, akkor a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Fémműves BA alapképzési szakán érdemes kezdened, majd Fémművesség MA mesterképzési szakon lehet folytatni és végül Doktori Iskolában lehet fémműves-művészetből DLA fokozatot szerezni.


[link]


Ötvösöket okj-s képzésben is képeznek, ha alapfokon beszélünk a szakmáról, de az okj olyan alacsony szinvonalú, hogy ma már senkinek sem ajánlanám, kivéve, ha nagyon nem szeret tanulni, esetleg értelmi fogyatékos, vagy olyan idősebb ember aki csak az alapokat szeretné hobbiszinten a gyakorlatban elsajátítani, de nincsenek komolyabb tervei a dologgal.


[link]

2015. márc. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Sziasztok!


Engem is érdekel az ötvös szakma!! De engem az is, hogy mire lehet vinni ha elvégzed az okj-t és pénzed is van az eszközökre, műhelyre. Egyébként felsőbb szinten nem tanulnám.

2015. márc. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Az egyik előző válaszadóval nem értek egyet, mert az ötvös szakma tanítása OKJ-s szinten is jó, és vannak iskolák ahol kimagasló tudást lehet szerezni. Budapesten négy iskolát érdemes megemlíteni, a Kisképző, a Budai Rajziskola, a Práter utcai BKSZC iskolája és a Délbudai Spektrum. Az utóbbi kettőt tudnám javasolni. Mindkettőben komoly alapképzés után fokozatosan lehet elsajátítani a szakmát. A Délbudai Spektrumra meg külön felhívnám a figyelmet! Ez egy kis iskola, nagyon lelkes, jó fej oktatók vannak ott, megtanítják a szakma apró kis fortélyait is. Olyan ágazatait is tanítják az ötvösségnek amit más iskolákban alig vagy egyáltalán nem oktatnak. (pl. drágakő foglalások, ékszerzománc, cizellálás, filigrán, lánckészítés, ezüstművesség, stb.) A párom és Én is oda jártam, csak dicsérni tudom. Van ráépülő aranyműves képzésük is.
2017. aug. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A momen femmuves ba-n és ma-n SINCS gyakorlati oktatás, így muszáj az 'ertelmi fogyatékosok all' való okj-vel kezdened... Egyetemen inkább tervezés,branding,stb, technikai tudást nem igazán kapsz.
2017. nov. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Ez egy szakma, amit valóban okj-ben tanítanak, bár már elviekben nincs okj-s képzés, de a szakma ugyanúgy tanulható, csak nem okj-s bizonyítványt kapsz az ötvösségből, hanem valamilyen más elismerést.

Én a Práter utcán végeztem fényképészként, az ország egyik legjobb szakiskolája, ahol érettségi utáni képzések vannak, hagyományosan az ötvös, a látszerész, a fogtechnikus, a fényképész képzés magas színvonalon zajlik itt. Az órás képzést akkor állították le, amikor oda jártam.

A MOME-n és a különböző művészeti egyetemeken, nem fognak belőled ötvöst képezni, ott ahogy valaki említette is, inkább tervezni tanítanak, művészt képeznek belőled de nem szakembert. Nem fogod például a szakma kémiáját megtanulni, de arra jó lehet hogy alkotói szinten továbblépj, szerintem azt úgy éri meg elkezdeni, ha már ötvös szakember vagy, úgy jársz a legjobban. Nagyon is megéri megtanulni a szakma tudományát, és utána ha szeretnéd a művészetét. Szerintem így áll stabil lábakon a szakember tudása. Fényképészként ugyan, de tapasztalatból mondom.

Fentebb valaki értelmi fogyatékosoknak nevezte azt aki okj-s képzésben tanulná az ötvös szakmát, nem kell neki hinni, nyilvánvalóan nincs tisztában azzal sem hogy mit jelent az ötvös kifejezés, nem hogy azzal, hogy hol lehet tanulni.

Nagyon szép karriert, életutat be lehet futni szakmákkal, ötvösként (is) évek múltán mestervizsgát tehetsz, majd még később ezüst, illetve aranykoszorús ötvösmester lehet belőled. Minden szakma szép, egy életen át tanulható, minél jobban elmélyül az ember benne, annál több kapu nyílik meg előtte hogy a szaktudását bővíthesse.

2023. jan. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!