Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemen/főiskolán a...

Melyik egyetemen/főiskolán a legjobb a gazdálkodás és menedzsment szak?

Figyelt kérdés
bme,bgf,bce vagy?esetleg ìrhatnátok egy rangsort az egyetemekről, meg személyes tapasztalatokat.

#egyetem #BME #BGF #gazdaságtudományi kar #gazdálkodás és mdnedzsment
2014. dec. 26. 00:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha már szimpatizálsz a gazdasági szakokkal, BGF-pénzügy és számvitelt ajánlok. Legkeresettebb..
2014. dec. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

milyen szempontbol a legjobb? Ez igy tag, az osszes intezmenybe meg senki sem jart, szoval mindenki a sajatjat dicseri lasd #1. Ennel azert joval osszetettebb a valasztas. El kell menni nyilt napokra, megnezni melyik iskola szimpatikus, hova lenne nagyjabol eleg a pontod stb. Meg az sem mindegy, hogy ezzel a szakkal kesobb mit akarsz kezdeni. A gazdasagi szakoknal ez az a szak, ahol kb. a legjobban kulonbozik mimden intezmenyben. Igy a szakiranyokat is figyelembe kell venni.

Rangsorokat nem ajanlok, mert a szinvonalat nem mutatja egyik sem, de az teny, hogy a legtobben az allami ponthatart (460) a Corvinuson utik meg. A BGF meg hires a gyakorlatiassagarol... Stb. Minden intezmenynek van valami erossege.

2014. dec. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

ELTE jogi karon vagyok :) azért kösz...

Ez áll hozzám közelebb, de attól még a bgf psz lesz a legkeresettebb...

2014. dec. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
Mi alapján állítod azt, hogy a legkeresettebb a BGF PSZ?
2014. dec. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
a legjobbat úgy értettem, hogy miután kijövök az egyetemről, melyik diplomát tekintik elsőbbrendűnek? mármint, hogy melyikkel tudnék könnyebben elhelyezkedni. azt sejtem, hogy a corvinus a legjobb, de utána?
2014. dec. 26. 23:17
 6/10 anonim ***** válasza:
Corvinus utána BGF általánosságban. BME gazdasági szakoknál eléggé semmilyen.
2014. dec. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
èrtem, köszönöm az eddigi vàlaszokat. mèg gondolkozom a kereskedelem ès marketing szakon.bce-n kevesebb pont kell hozza, mint menedzsmenthez(corvinuson nemhiszem hogy lesz eleg pontom menedzsmenthez).erdemes lenne megprobalni corvinuson a kermarkot vagy inkabb egyik masik intezmenyben a menedzsmentet? melyik szakot ajanlanatok?
2014. dec. 27. 01:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én egyiket sem ajánlanám. Eléggé általános gazdasági ismereteket adnak csak. Pénzügy-számvitellel valóban többre mennél. Vagy amiket én mostanában viszonylag sok logisztikai álláshirdetést is látok, meg sok HR gyakornokot keresnek (emberi erőforrás menedzsment néven fut azt hiszem), de szerintem a HR az tipikusan olyan szakma, amiből kevés teljes munkaidős dolgozó kell egy nagy céghez és viszonylag sok gyakornok. Tehát később nem tudom milyenek lesznek vele az elhelyezkedési esélyek.
2014. dec. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
miért nézik le ilyen sokan ezt a 2 szakot, és a PSZ miért olyan jó sokak szerint? én nem értem, attól, hogy általánosabb képzés, miért rossz? én úgy gondoltam, hogy szélesebb látóteret kapunk a dolgokról egy menedzsmentel például
2014. dec. 27. 17:12
 10/10 anonim ***** válasza:
De az a baj, hogy az általános gazdasági képzést megkapod a nemzetközi tanulmányokon, a nemzetközi gazdálkodáson, a gazdaságinformatikán, a pénzügy számvitelen, a turizmus-vendéglátáson, a kereskedelem-marketingen, a gazdálkodás menedzsmenten stb. Ha nincs mellé valami speciális tudás, akkor szerintem eléggé hátrányból indulsz. Persze azért BCE-s diplomával nem igazán szokott különösebb problémát jelenteni az elhelyezkedés.
2014. dec. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!