Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok a Tájépítészmern...

Mit gondoltok a Tájépítészmernöki és a Kertészmérnöki szakokról? Érdemes ezekre menni? Egyáltalán van szükség ilyen végzettségű emberekre?

Figyelt kérdés
Fontos lenne és minden vélemény érdekel.

#egyetem #kertészmérnök #tájépítészmernök
2015. márc. 18. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Ezek olyan szakok, amelyek csak magas színvonalon művelve keresettek, tehát egy ilyen irányú BSc önmagában nem sokat ér (legfeljebb a Baumaxban vagy Obiban lehetsz vele eladó, de ahhoz meg nem kell diploma). Ha ilyen érdekel valakit, akkor érdemes a BSc után eleve minimum MSc-ben, de még jobb, ha PhD-ben is gondolkodni. A másik szempont, hogy nagyon nem mindegy, hogy melyik egyetemről beszélünk, mert ezeket jó színvonalon és gagyi minőségben is művelik sajnos.


--A Tájépítész szakot csak a BCE Budai Campuszán hirdetik meg, ami egy borzasztóan gagyi, nevetségesen gyenge színvonalú műintézmény. A BCE Budai Campusza egy mindig is nagyon gyenge kóceráj volt, ami az utóbbi 5 évben különösen meredek bányászbéka jellegű pályát jár be. A Tájkarnak és a Kertkarnak nincs se hazai, de különösen nemzetközi kapcsolatrendszere, nem folynak jelentős tudományos projektek, nemzetközi konferenciák... semmi.

Ez a már régen is büfészintű Kertészeti Egyetem maradványa, amit hozzácsaptak a Közgáz Egyetemhez, ami jó önmagában, de amihez viszont ennek semmi köze.

A Tájépítész kar egy nagyon kicsi szervezet, máshol csak kis intézet vagy tanszék lenne, ami még doktori iskola akkreditálására sem képes önmagában (a MAB most utasította el az akkreditációs kérelmüket), mert nincs összesen 7 db olyan professzoruk, aki tájépítészetben megütné a MAB által előírt minimális szintet. Ezt a képzést csak annak ajánlanám akit kifejezetten a kertművészet, parktervezés, kerttörténet érdekel, mert abban még viszonylag jók, legalábbis nincs más jobb helyettük.


--Kertészmérnök képzést viszont sok egyetem meghirdet.

Attól függ, hol tanulod. Óriási különbség van az ezt meghirdető egyetemek között. Ha jó egyetemen tanulod, ahol nemcsak a képzés magas színvonalú, de már hallgatóként kiépíted a szakmai kapcsolatrendszeredet a leendő munkahelyeiddel, akkor jó. Ha viszont csak egy kamudiplomagyárba jársz, akkor tudásod se lesz és kapcsolataid sem, csak egy hasznavehetetlen papírod.


Ha valóban a szakmában akarsz maradni akkor igazi nemzetközi színvonalú szakértővé kell válnod (aki az EU-ban bárhol versenyképes tudással rendelkezik), tehát a BSc nem elég, eleve MSc-ben és PhD-ben is gondolkodni kell.


-Jelenleg kimagaslóan legjobb ebben a SZIE MKK (Gödöllő).

-Jó még a Debreceni Egyetem.

-Közepes a Keszthelyi Georgikon kar.

-Béka popója alatti a BCE, Kecskemét és Gyöngyös, ezeket mindenképpen érdemes nagy ívben elkerülni.


Ahhoz, hogy a szakmában el tudj helyezkedni és elfogadható szakmai karriert tudj befutni a következők kellenek:

1. Jó egyetemen szerezett, legalább MSc szintű diploma (egy BSc csak az alapokat adja, azzal nem sok mindent lehet kezdeni, tehát eleve tervezz Msc-vel is.)

2. Angol nyelvtudás (mert az egész érdemi szakirodalom angolul van).

3. Tényleges hozzáértés valamihez, azaz szakmai referencia, amit tudományos publikációkkal tudsz igazolni és egy jó témavezető melletti TDK-munkával, szakdolgozattal, diplomamunkával elérni.

4. Már hallgatóként kialakított szakmai kapcsolatrendszer, esetleg külföldi tapasztalatok, projektrészvételek, konferenciaszereplések (ebben is egy jó témavezető tud segíteni).

2015. márc. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :)
2015. márc. 19. 22:10
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Rákeresve a tájépítész kulcsszóra, EmberAdam3 felhasználó kommentjeit találtam, rossz színben feltüntetve a kart. Szerintem erősen túlzóak az állításai, más felhasználók kommentjei sokkal jobban leírják a valós helyzetet.
2015. jún. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
13%

Hát nem tudom túlzók-e az állításaim, de igyekszem őszintén és kiegyensúlyozottan leírni a tapasztalataimat, véleményemet, feltárva a problémákat, de elismerve az értékeket.

Az álláspontomat egyelőre fenntartom.

2015. jún. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

A MAB most 10 napja utasította el másodszor (2015/6/XI/9/2/886 számú határozatával) a BCE Tájépítészeti Kar Doktori Iskolájának akkreditációját, mert az egész BCE Budai Campuszon nem találtak írd és mondd 7 db olyan oktatót, aki tájépítészet területén képes lenne megfelelni a MAB (egyébként nem túl magas) törzstagi követelményeinek.


Azt hiszem ez sajnos magáért beszél:

[link]

2015. júl. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!