Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OKJ-s "fotográfus és fotótermé...

Catmother kérdése:

OKJ-s "fotográfus és fotótermék kereskedő" tanfolyam tekintetében van-e valakinek tapasztalata, melyik intézményt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
fotográfus, fotós, képzés, fotós tanfolyam

2015. márc. 19. 12:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

alapvetően én is az OKJ korszerűsítéséről írtam. ha már egyszer van és kötelező, akkor legyen értelmes és működjön jól a képzés.


de azzal a megfogalmazással továbbra sem értek egyet, hogy azokat kellene megvédeni, akiknek megvan a végzettsége. szerintem ugyanis csak azokat szabad védeni, akiknek megvan a TUDÁSA.

ismerek olyanokat, akiknek hiába van OKJ papírja, a legbénább amatőr hibákat vétik, közben meg a leghangosabban követelik, hogy márpedig őket védjék meg a papír nélkül dolgozóktól - csakhogy akkor se akarnának velük dolgozni, ha nem volna más.


a számla nélkül fotózást viszont OKJ-től függetlenül is lehetne és valóban kellene is büntetni. de a legtöbb fotóshoz csak úgy az utcáról nem esnek be megrendelők, mint egy kávézóba. ráadásul nem is helyszíni értékesítés történik, hogy kérik a terméket, megkapják és van számla, vagy nincs. így aztán ellenőrizni is sokkal nehezebb.

úgyhogy a probléma gyökere továbbra is az marad, hogy a megrendelők mindent olcsón akarnak megúszni és ez többet számít nekik, mint a minőség. ezen pedig nincs az a törvény és hatósági ellenőrzés, ami változtatni fog.

2015. máj. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
De most akkor melyik iskolát ajánljátok?
2016. jún. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Bp-i Szolgáltató és Kézművesipari ?
2016. jún. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!