Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alkalmazott grafikus a szakmám...

Placsa kérdése:

Alkalmazott grafikus a szakmám. Mi felé menjek tovább OKJ-n akarok Szoftverfejlesztő, Fotográfus és fotótermék-kereskedő mi éri meg jobban?

Figyelt kérdés
Jelenleg friss garfikus vagyok és hiába jók a munkáim jó sulit végeztem stb. a kutyának sem kellek mert van grafikusból 5000.szakmám van ebbe bele tartozik Photoshop Indesign Illustrator magas szintű rajz és vizuális készség.Kevés szakmai tapasztalat. Orientálódom a fotózás felé szeretem a programozáshoz kevésbé lenne agyam.Ha esetleg más ötlet van érdekelnek azok is.

2013. júl. 18. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szoftverfejlesztőkre van kereslek, fotósok nem nagyon tudnak megélni. Több a járulék, mint a hasznod és sok kiadásuk is van (Benzin, fotónyomtatás, valamint nagy az eszközköltség a kezdéskor - váz/vázak, objektívek, vaku, tartalékakku, memória, esetleges stúdióvilágítás, bérlés stb )
2013. júl. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A helyedben amúgy csinálnék egy portfoliót retusált képekből, vektoros progikkal rajzolt logókkal, pólótervekkel, brossúrákkal, flyerekkel stb. Találtam ma pont egy állást, ahová hozzád hasonló figurát keresnek, csak marketinges végzettséggel.
2013. júl. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha még csak orientálódsz a fotózás felé és nem alkalmazottként szeretnél dolgozni (ez fotósként nagyon nehéz, leginkább lehetetlen) akkor kb. 5 év mire fel tudsz futtatni egy vállalkozást. Ha van ennyi időd és kb 2M Ft-od felszerelésre továbbá tehetségesnek érzed magad és vállalod, hogy ebben az öt évben nem lesz se hétvégéd, se éjjeled, se nappalod, akkor hajrá! :)
2013. júl. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Portfólióm van szerintem eléggé erős is de ez nem hat meg senkit hogy felvegyen.Igazából pénzem annyi nincs hogy 5 évet várjak vagy legyen egy olyan felszerelésem. Kommentek alapján valószínű hogy a szoftverfejlesztésre megyek tovább, vagy teljesen más irányba mert ez nevetséges ami itt megy.

Igazából attól félek hogy a szoftverfejlesztő-grafikus kombó nagyon ülőmunka lesz bár lehet jobban jár vele az ember.

Köszönöm a korrekt válaszokat.

2013. júl. 19. 13:40
 5/6 anonim válasza:

Hello, én pont most akarok jelentkezni Alkalmazott grafikus szakra, budapesten. De sehol nem találok!!!!

Egy jó helyet találtam. [link]

Ezt itt. De nekem minden képen Alkalmazott grafikus szak kell, mert ez fog majd beszámítani két év múlva egyetemre.

Nagyon örülnék ha segítenél nekem meg válaszolni pár kérdést. Ha benne vagy, írj eletrolevelet a lodi.ati.1994@gmail.com címre.

További szép napot ! :)

2013. aug. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia,

Gyakorikérdéseken írtál,

válaszom ha aktuális még, a kisképző MO-n a legjobb középszintű oktatás életed nem lesz mellettem, nagyon figyelni kell a rajzórákon meg gyakorlaton.Nagy esélye van hogy onnan felvesznek egyetemre.

Amit én tudok mondani a szakról én idén végezetem de mint a kérdésből is látszik nem afelé mentem tovább ami az indoka hogy annyi grafikus van hogy nem tudsz belőle megélni, főleg egy középszintű végzettséggel.

Sajnos az atalanta, minerva stb iskolák nyomják ki a munkaképtelen kiadványszerkesztőket meg a grafikusokat. Persze ezt a megrendelők nem tudják.

Ha stúdióban el tudsz helyezkedni vele az jó ha nem gond hogy nem igazán lesz mellette életed.

Sajnos 5 éve amikor én is jeleneztem művészetibe nagyon jól ment a szakmának emiatt lett divatszakma is ami ma már nagy hátránya.

Van más út is én pl. ezt választottam külföld, külföldi egyetem külföldi munkák.Nekem annyira nem szimpatikus a stúdió sem a multicégek kreatív rabszolgája. mindenképpen akarok egyetemre menni tanárképző szakra külföldi iskolákban vagy szakoktatóként.De számos más lehetőséged van tovább menni főleg a kisképzővel tetováló, divattervező ha vannak kapcsolataid vagy színházba tervezőnek stb. ezekhez pénz meg háttér kell vagy sok-sok szerencse.

2013. szept. 4. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!