Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Attól, hogy a matek nem az...

Attól, hogy a matek nem az erősségem, érdemes biológia alapszakon továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Nemszeretem a matekot, hármas szinten vagyok belőle. Fizikából egyáltalán nem tudok semmit, mivel nem volt jó tanárunk. Kémiát 9.-10.ben tanultam, erős négyes voltam, szigorú tanárnál. Mennyire lenne nehéz így elvégezni ezt a szakot?
2015. márc. 19. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Biológián nem a matekkal lesz a legnehezebb dolgod.

ELTE-n első félévben van egyetlen matekos tárgyad, ezen felül hacsak nem veszed fel a biometriát, nem nagyon fogsz találkozni vele.

Ne aggódj, nem ez lesz a buktatós tárgy.

2015. márc. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! És mik a legnehezebb tárgyak ? Mennyi az a tipikus "létszámleépítő" tárgy?

Érdemes erre a szakra menni? Melyik msc képzés, amit érdemes elvégezni?

Ne haragudj a sok kérdésért, de sok negatív véleményt láttam a szakról, és érdekelnének a részletek.

2015. márc. 19. 19:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt mondanám, nincs sok értelme belekezdeni...hacsak nem őrülten odavagy az élővilágért. Ebben az esetben azonban érdemesebb átgondolni, hogy nem szeretnél inkább állatorvosként, vagy orvosként/fogorvosként dolgozni.

Első félévben a Bevezetés az állattanba nevezetű csoda a szórós, második félévben a Böddi féle Növényszervezettan EA, Anatómia GY és EA tud szivatós lenni, de sokan elvéreznek a Természetes szénvegyületeken is. Harmadik félévben aztán jön az Állattan szigorlat, ami szintén vízválasztó, de előtte a szorgalmi időszakban is alaposan megszivatnak...mint az előtte lévő összes többi félévben. Én ekkor hagytam abba és döntöttem úgy, hogy ennyi szívással inkább már fogorvosnak tanulnék, sokkal jobban is érdekel, tehát bővebb tájékoztatást a többi évről már nem igazán tudok adni.

Az a baj ezzel a képzéssel(legalábbis az ELTE-n), hogy teljesen elveszik az ember önbizalmát és tanulási kedvét a sok hozzá nem értő előadóval és igazságtalan vizsgáztatókkal.

Vidéken úgy tudom jobb a helyzet.

(és ha valaki úgy gondolná, biztos azért vagyok ennyire rossz véleménnyel, mert nem ment, megnyugtatnám, hogy 4-es átlagom volt végig, nem voltam csúszásban sem)

Ha mégis úgy döntenél, belevágsz, a molekuláris biológia felé érdemes araszolgatni.

2015. márc. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Én elsősorban Pécsben gondolkodom, mivel az lenne a legjobb megoldás a lakóhelyem miatt, de aggasztó ez a sok rossz hír róla, és nem tudom bele merjek-e kezdeni így majd. Azért jött ez az ötlet, mert szeretem a biológiát, jelenleg környezetvédelmet tanulok, de azzal főleg nem érdemes továbbtanulni, mert még rosszabbak a hírek, mint a biológiával kapcsolatban. Minden más pedig nagyon matekos - fizikás, egészségügy pedig nagyon nem éri meg , ezért más ötletem nincs.
2015. márc. 19. 22:01
 5/5 anonim ***** válasza:
A pécsiről viszonylag jókat hallottam, tehát az egyetem talán túlélhetőbb, de az elhelyezkedés ettől függetlenül sem lesz könnyebb.
2015. márc. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!