Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia a választott érettség...

Biológia a választott érettségi tantárgyam. Mit érdemes vele tanulnom, ami jövedelmező állást ad?

Figyelt kérdés
2015. febr. 15. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Biológia, mint cuki-muki madarak, vagy biológia, mint biokémia & tsai? Utóbbival lehet valamit kezdeni a munkaerőpiacon, hobbi állatlovereknek viszont nem tartanak fenn fizetett pozíciókat.
2015. febr. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első, ezt miért írod? Ökológusok, kutatók is léteznek.
2015. febr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#2

Viszont ezekből eleg keves aki meg is tud elni belőle. Szerintem erre gondolt az első..

2015. febr. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#2 Szerinted a szakma hány ökológus kutatót szív fel évente? Azt alapul véve, hogy már van kb. 10000 biológus végzettségű ember, aki nem a szakmájában helyezkedett el (de tegyük fel, hogy szeretne).
2015. febr. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy igazad van, de azért megkérdezném: mennyire vagy biztos abban, amit állítasz? Mik a forrásaid? Nem a szóbeszédek alapján érdemes véleményt formálni.
2015. febr. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Állatorvos,orvos.


Külföldön hülyére keresed vele magad!

2015. febr. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én is sokat hallottam arról, hogy sok ága felesleges ennek a témakörnek azért is tettem fel a kérdést. Érdekel az egészségügy, a védőnői állás nagyon szimpatikus, egy vele a baj, hogy keveset keres. És mindenképp biológiából érettségizek ( még nem döntöttem el , hogy emelt vagy közép) , ezért érdekelne hogy merre lehet még továbbtanulni ezzel a tárggyal, ami jobban megérné mint az egészségügy. Orvosira tudtommal két emelt kéne, amire nincsen lehetőségem. Vannak más szakok, amik szóba jöhetnének?
2015. febr. 16. 20:56
 8/9 anonim válasza:
Én idén érettségizem szintén biosz az 5. első 3 helyen pszichológiát jelöltem meg, 4. biológus 5. temészetvédelmi mérnök. azért választottam ezeket mert elsősorban a pszichológia nagyon érdekel és a biosz az a tárgy amiből a legjobb vagyok, de sajnos más reál tárgy egyáltalán nem megy. ha jó vagy kémiából is a biomérnökit ajánlom.
2015. febr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Pszichológia engem is érdekel, de nem lenne elég pontom hozzá, azt hiszem. Meg úgy hallottam, kevés vele a munkalehetőség.Te erről mit tudsz?

Kémiát 2 évig tanultam ugye, erős négyes voltam belőle, de nem szerettem, és a matek se az erősségem :/

2015. febr. 22. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!