Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Patológus vagy boncmester?...

Patológus vagy boncmester? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! kb.11 éves korom óta szeretnék boncmester,vagy patológus lenni.4éve szentül és határozottan állítom,hogy én boncmester leszek. Leginkább a boncolás maga a vágások,varrások,mérések és az emberi test érdekel.Szinte vonzódok a patológiához.Régebben patológus szerettem volna lenni,de beláttam,hogy nagyrészt a mikroszkóp előtt elemzi a szöveteket,és az nekem nem igazán érdekfeszítő,sokkal inkább a boncolás.Aztán 17 éves koromra beláttam,hogy van esélyem az orvosi egyetemre.4,6-os átlagom van,és ahogy egyre többet nézegetem az orvosi egyetemek honlapjait egyre inkább vonz a dolog,hogy patológus szakorvos legyek.Szeretném tudni mennyire nehéz az orvosi,mennyi az esély a bent maradásra,mennyire jó a különböző egyetemeken a patológiai képzés(úgy hallottam Szegeden a legjobb). Ugye a boncmester OKJ-s képzés,és már 21 éves koromban tudnék elhelyezkedni,patológusként pedig 28 éves koromra talán.. persze jó lenne a nevem előtt a Dr-t látni,de mégis a fejemben van az is hogy a boncmester végzi a boncolás nagy részét. Kérem szépen ha bárkinek ilyen téren tapasztalata van,írja le őket!

2015. márc. 19. 18:12
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia!


Én az OKJ-s boncmester képzésen vacillálok, engem is nagyon érdekel ez a dolog, de egyetemi szintre sajnos esélyem sincs. Viszont ezért gondolkozom el aszon, hogy bele vágjak-e, mert kivétel nélkül szinte az összes helyen azt írták az interneten, hogy csupán kihalásos alapon lehet bekerülni, mert annyira telített szakma. Ha esetleg sikerül majd a jövőben ezt cáfolnod, vagy megerősítened, azzal sokat segítenél nekem :)

2015. márc. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! Teljesen igazad van abban hogy kihalasos alapon megy..altalaban az ott dolgozok kioregednek:)

Orszagosan 3korhaznal lattam hogy boncmestert keresnenek

DE! Kulfoldon iszonyu hianyszakma..pl itt a szomszedos orszagpgban is!a boncmester havi tobb mint 2000 eurot megkeres

A patologus pedig 4000loril van.es igazabol annyi az egesz h megkell tanulni pl nemetul v angolul ..szerintem megeri

A patologus iszonyu hiamyszakma MO-n szinte minden korhazba keresnek

Ha boncmester szeretnel lenni legyel az! Lehet mire elvegzed mar hianyszakma lesz:)

Mindenesetre erdemesebb kulfoldre menni ezzel a szakmaval

Ott tenyleg hiamyszakma

Remelem tudtam segiteni:)

2015. márc. 24. 13:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Azóta mizu?
2021. ápr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, térj vissza közénk
2022. febr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!