Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodási és menedzsment,...

Gazdálkodási és menedzsment, vagy jogász szak a jobb? Mit gondoltok? Melyikkel találhatnék jól fizető munkát?

Figyelt kérdés
Igazából 3-as, 4-es vagyok matekból, viszont töriből, magyarból mindig 5-ös voltam. Mindig is jogra szerettem volna menni, de annyi embertől hallottam azt, hogy a jogi diplomával nem érnek szinte semmit. Ha el is tudnak helyezkedni vhol, akkor kb 80.000-es fizetésért. Az ügyvédek meg jól keresnek, de abból is rengeteg van, és ha valakinek szüksége van ügyvédre, akkor valószínű, hogy inkább egy sokkal tapasztaltabb, több éve dolgozó ügyvédhez mennek majd. Szerintetek melyik szak lenne nekem jó, amivel sokat is tudnék keresni?
2010. febr. 16. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mire ügyvéd leszel az 5-6 év... Ahogy én látom az legyen ügyvéd akinek a családja nagyon jó kapcsolatokkal rendelkezik... Gazdaság és menedzsment szerintem jobb.
2010. febr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem 5-6 év, hanem 8 év ha ügyvéd akarsz lenni. Ráadásul telített az egész jogász szakma, szóval én meggondolnám.

Gazdásgi meg eléggé keresett. Nem csak itthon, hanem külföldön. A gazdasági pályán van a jövő. A pénzhez kell érteni jobban azzal csak jól jársz.

Ráadásul növelték a létszámkeretet ami pozitívum.

2010. febr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, 8 év... 5-6 a jogász bocs :) Akkor meg végképp! :D
2010. febr. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Ebbe a nyolc évbe meg az a vicces, hogy nagyjából egy orvosit is elvégez valaki ennyi idő alatt. Amivel 625x többet fog keresni, és megbecsültebb lesz.

Vagy fele annyi idő alatt elvégez egy gazdaságit, és elmegy dolgozni.4 év alatt rengeteg tapasztalatot összeszed az ember. Pláne pénzt...

2010. febr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2. hozzászóláshoz írnám, hogy sztemnem jobb h bővítették a létszámot, ugyanis így több ember bekerülhet=többen végezhetik el=nagyobb szerencse kell munkát találni
2010. máj. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!