Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot érdemesebb...

Melyik szakot érdemesebb elvégezni: jogász vagy turizmus-vendéglátás? Esetleg vmi más (jobb) ötlet?

Figyelt kérdés
2009. jún. 18. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem akarok ötletet adni, de még mindig jobban tudod hasznosítani önmagában az utóbbit. Ennek ellenére én egyiket sem választanám már.
2009. jún. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Más ötlet: orvosit.

Az előbbi kettő már nagyon telített,orvosból meg mindig hiány van,ráadásul nemzetközileg elismert diplomát ad.

2009. jún. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
A jog és a turizmus tök távol áll egymástól. A joghoz humán beállítottságúnak kell lenned, a turizmushoz pedig matek+ nyelvek. Amúgy egyiket sem. Jogot annyian hallgatnak, és ugyanez igaz a tur.-vend.látásra is. Plusz az utóbbival lehetsz diplomás recepciós, vagy mosogató. Szóval először azt döntsd el, hogy milyen irányban szeretnél továbbmenni, és utána keress ahhoz megfelelő szakokat. Mert ez a kettő tényleg, még csak köszönőviszonyban sincs egymással.
2009. jún. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%
Bármelyiket bátran ajánlhatom,ha éhen akarsz halni:-)
2009. jún. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Orvos, fogorvos, mérnök, informatikus.


Érdekes tévhit, hogy jogra nem kell a matek. Valóban felvételihez nem. Nekem az egyik vizsgáztatóm mondta, (jogra járok) hogy pedig logika meg egyéb matekos képességek nélkül "halott" a leendő jogász.

2009. jún. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Egyiket sem javaslom, hacsak nem hobbid az évekig tartó állás keresés és az éhenhalás tökélyre fejlesztése.

És igen, az utolsó válaszolónak igaza van, akinek a jog területén nem vág az agya, nincs logikája, matematikai érzéke, az elmehet valahová a közigazgatásba aktatologatónak, de vérbeli jogásznak nem.

2009. jún. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Én volnék a joghallgató megint. A mi egyetemünkön volt állásbörze a végzősöknek. Ott aztán kis túlzással megtudhatták, hogy három felső fokú nyelvvizsgával esetleg felveszik őket takarítani. Van egy végzett ismerősöm, ő kapott is azonnal állást, és tök jól keres, de valami extra koponya, hihetetlen jó eredménnyel végzett, az egész egyetem alatt építgette a kapcsolatait, durván menetelt előre érte. Ja és amellett, hogy jól keres mikor este hazaér csak annyira van ereje, hogy üvöltözzön a családjával, pedig előtte nem volt olyan, bár ez bármelyik szakmában előfordul.


Nézz át más képzéseket is, ne csak egyetemet, főiskolát, én most néztem ki magamnak egy okj-s képzést, hihetetlen milyen sok van, lehet azzal többre megyek majd. Mondjuk a jog miatt szép lesz Dr a nevem előtt, de én másra nem számítok vele kapcsolatban. Remélem nem lesz igazam.

2009. jún. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Látom, hogy sokan mindkét szakot halott szaknak, pályának tekintik. Kérdem én, melyiket válassza az ember? Az utóbbi napokban volt szó a tanári, tolmácsi állásról, azokról is sokan negatívan beszéltek a kilátásokat illetően.

Mindenki azt tanulja, amit szeretne, mert az a legfontosabb, hogy jól érezze magát az életben. Ha pedig a pénztől lesz boldog, akkor meg erőltessen magára egy jól fizető szakmát, melyből nagyon-nagyon kevés van.

2009. jún. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%
én a turizmust igenis ajánlom.most lehet h.ez se a leg-leg-leg szakma,de igenis van benne lehetőség.a vendéglátás mindig egy biztos pont.akár külföldön is...(ha más nem hajón dolgozhatsz,komoly meló,de megéri)ki tudja mi lesz mire végzel...lehet h.addigra már megint ez lesz a Nr.1.szerintem ezzel nem foghatsz nagyon mellé.sokan vannak ezen a szakpon is,persze a legalján fogod kezdeni,(mosogatás,takarítás,felszolgálás)de innen csak felfele vezet az út...szóval akárki akármit mond én ajánlom!!!ha jó vagy nyelvből,és nem ijedsz meg a reál tárgyaktól..
2009. jún. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Amikor suliba jártam az én szakmámból 22-en voltunk az osztályban. Mára, 20 év után csak én vagyok a pályán vállalkozóként. Szerintem tök mindegy milyen pályáról beszélünk, telített vagy nem telített. Ha szereted amit csinálsz, sikeres leszel benne. Ha nem tetszik, nem szereted, esetleg csak a szüleid, vagy mások hatására választasz, nem sok esélyed van a sikerre. Jó ha el tudsz tengődni a szakmában. Fontos, hogy ismered meg alaposan amivel évekeig,esetleg életed végéig szeretnél foglalkozni. Ha akkor is szívesen csinálnád, ha nem fizetnek érte,(mert örömöd leled benne, mert érdekel)valószínű jól választottál.
2009. jún. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!