Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit javasolnátok nekem? 16/L

Mit javasolnátok nekem? 16/L

Figyelt kérdés

Évről évre változtatom a véleményem, a bizonytalanság remek mintapéldánya vagyok, viszont ezáltal a motivációm is szépen odaveszett.

Kicsit hosszabban fejtem ki, talán így a problémám is érthetőbb lesz.

Továbbtanulás a téma, kilencedikben még túlzásnak tartottam felvételis könyveket/oldalakat bújni, mert akkor még valamiért száz százalékosan, gyermeki naivsággal úgy hittem hogy én bizony orvos leszek és életeket fogok menteni.

Azóta egy év telt el durván, gyökeresen megváltozott az érdeklődési köröm, az orvosi hidegen hagy, biológia nem érdekel, kémiával még talán megvagyok valahogy, de úgy érzem nekem más irányba kéne elindulnom, amit édesapám nyomatékosított egy "lányom, neked két doboz xanax-szal se lenne türelmed a betegekhez". Bár ez enyhe túlzás, de nem nagy hülyeség.

Családi összejövetelekkor mindig azt boncolgatja a rokonság hogy nekem valami kommunikációs szakon kéne elgondolkodnom, mert a beszélőkém és a meggyőzőképességem elég fasza, mellesleg nem sablon mondatokat használok ohne szókinccsel, hanem igazán kiteszek magamért, hogy látszódjon nem vagyok hülyegyerek.

Humán beállítottságú lennék, piciny, de tényleg piciny kémia iránti érdekelődéssel.

Alapjában a törit és a magyart tanulom a legszívesebben, sokat olvasok könyvet, vagy ha érdekel egy téma alaposan szoktam utánanézni.

Persze tudom, hogy ezzel a két tárggyal nem igazán lenne szerencsém, de ha nagyon rágyúrok két idegen nyelvre akkor lenne esélyem elhelyezkedni?

Javaslatokat, véleményeket, terelgető szavakat szívesen elfogadok, szeretnék jól dönteni, hogy legyen valami jó kis célom, amihez remélhetőleg visszatársul a motivációm is.



2015. márc. 21. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha most kapsz is valamilyen támpontot, egy év múlva megint megváltoztatod a véleményed, hiszen a gimis éveid alatt sokat alakul a személyiséged, és az érdeklődési köröd. Én tizedikes koromtól tudtam mi akarok lenni, aztán 11.-ben mégsem, mégis csak más kellene, utolsó évben pedig megint változtattam, ekkor már véglegesen, és ekkor hoztam meg a helyes döntést. :)
2015. márc. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Most az egyetemi továbbtanulást kérdezed?
2015. márc. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kommunikációs szakokat fejeltsd el, nagyon büfészak. Attól nem kell rögtön ilyenre menni, mert értelmesen fejezed ki magad. Ráérsz még ezen gondolkodni az érettségi évében.
2015. márc. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
fel kéne vennem faktot, de nincs ötlet . de ma rájöttem, ha hordom a szemüvegemet, akkor orvosnak érzem magam :D
2015. márc. 23. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!