Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BGF vagy BCE pénzügy és...

BGF vagy BCE pénzügy és számvitel?

Figyelt kérdés

Tudom hogy mindkét intézmény híres és jó képzést ad , de megéri a corvinuson elvégezni ezt a szakot mert mindenkitől azt hallom még ismerősömtől is aki ugyanezen a szakon végzett vidéken hogy a corvinusok sokkal többet keresnek meg több közölük a vezető? A célom nem az hogy 1. nap miután elvégeztem vezető legyek és dőljön a lé (ami nem lenne rossz), hanem hogy biztos jövőt biztosítsak magamnak .

( Leginkább a pénzügy érdekel )

Továbbá mennyire számít hogy nem tanultam közgazdaságtant középiskolában?



2015. márc. 22. 18:09
 1/5 A kérdező kommentje:
És mindkettő intézmény biztosít mérlegképest miután elvégezted?
2015. márc. 22. 19:47
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Nekem az egyik tanárom a BGF-en végezte el ezt a szakot és most jár Msc-re, azt mondja hogy a Corvinusosok közül sorra buknak ki. Persze a Corvinus nagyobb név, és először én is oda jelentkeztem viszont ott a tandíj nagyon sok és a ponthatár is. Viszont állítom hogy a BGF-en végzetteknek is biztos lesz állása :) Én most úgy fogok menni hasonló szakra (esetleg ugyanerre), hogy egy évig direkt tanulok pénzügyet, számvitelt és hasonlókat, de úgyis az elejétől kezdik, esetleg csak könnyítés ha már van egy kis előismereted :) Viszont még annyit fűznék hozzá, hogy a tanárunk mondta hogyha valaki pénzügy-számvitel szakra jelentkezik akkor ott inkább a számvitel szakkal megy többre (bár megértelek, a számvitel tőlem is távol áll :D ) a pénzügyi vonalon inkább bankoknál, NAV-nál tudsz elhelyezkedni.
2015. ápr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Corvinus sokkal elismertebb és színvonalasabb! Ezt csak az vonja kétségbe aki nem oda jár és savanyú a szőlő, vagy aki nem rendelkezik kellő ismerettel!


A BGF PSZ számvitel szakirány színvonala mondjuk tényleg nincs messze a Corvinusétól. A pénzügy már messzebb.


Az összes többi szak esetében pedig nagyon nagy a különbség.


Szóval ha van módod, nem is kérdés, csak a Corvinus.

Nem csak a hírneve a nagy. Aki ezt állítja vagy hazudik vagy nagyon nincs képben.

2015. máj. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Pénzügy szakirányra járok BGF-en, sajnos nagy csalódás eddig...
2015. okt. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül Debreceni Egyetem lett.:) Mérlegképes biztosított itt is a végzés után! A számvitellel kapcsolatban pedig minden igaz az a leghasznosabb és nem a pénzügy:)IFRS végzés után
2017. júl. 8. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!