Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A rajzaim alapján mennyi az...

A rajzaim alapján mennyi az esély arra, hogy felvennének egy művészeti iskolába?

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem volna a rajzolással foglalkozni, és (bár még van pár évem hátra az általános iskolából) ezért arra gondoltam, hogy elkezdek művészeti iskolák után kutatni. Szerintetek ilyen rajztudással felvennének? Vagy a teljesítményem túl kevés lenne ilyen nagy álmok megvalósításához?


[link]


[link]


[link]


12/L



2015. márc. 29. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem elég jók :)

De nem annyira a kézügyesség, inkább az eredetiség számít.

2015. márc. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én azt hallottam, hogy a realizmusra is mennek valamennyire.
2015. márc. 29. 21:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Mire?
2015. márc. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
"A realizmus a 19. század közepén kialakult, a valóságnak átfogó, hű, és a jellemző vonásokat kiemelő ábrázolására törekvő művészeti, irodalmi irányzat. A név a latin real ('valós') szóból származik." - Wikipédia
2015. márc. 30. 13:38
 5/8 anonim válasza:

Februárban voltam rajzfelvételin,és ketten voltunk a teremben én meg egy másik lány.Nos a rajzai mind Google-ról másolt képek voltak,(és most lehet leszavazni,de ahogy elnéztem a tieid is inkább csak másolások) és amikor mesélni kellett néhány rajzáról alig tudott kitalálni valamit.A tanárnő tudta is hogy csak átmásolta és ennyi./persze a tanulmányrajzok mások,nekem pl. a perspektíva rajzomról kellett beszélni/

Szóval szerintem próbáld meg a saját ötleteidet,érzéseidet lerajzolni.Vagy hallgass zenét,olvass könyvet és ami úgy megihlet.és még sorolhatnám!Légy egyedi,legyen stílusod!

Na meg persze ugye gyakorolni kell az anatómiát és a többi 'tanulmánydolgot'.A színekről meg még sok dologról ami a rajzolással kapcsolatos is tudni kell dolgokat.

De száz szónak is egy a vége,ha kicsit durva is vagyok/voltam,ezek a rajzok alapján szerintem nem vennének fel egy művészetibe.

De van még időd addig gyakorolj és próbálgasd a stílusod!

2015. ápr. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Csak az utolsót másoltam.

Valahogy éreztem, hogy nincs esélyem...

2015. ápr. 4. 11:03
 7/8 anonim ***** válasza:

12.-es vagyok egy művészetiben. Na hát amit így kapásból el tudok mondani, az hogy a rajztanárok öngyilkosok akarnak lenni mikor meglátnak egy animet/mangát. :D :D NEM VICC! Felvételin nálunk csendéletet kellett rajzolni és festeni, aztán volt egy kroki(gyors skicc egy emberről), azt hiszem most már van vmi kreatív feladat. Én anno több helyre is felvételiztem és a másik helyen (Bp.Kisképő) nem kroki volt hanem portré, a kreatív feladat az volt hogy trónt kellett tervezni vmi űrlénynek meg egy afrikai törzsfőnöknek és volt egy olyan feladat, hogy emlékezetből le kellett rajzolni Mo. térképét, rajta Duna, Tisza, Balaton és bejelölni Szegedet. Amikor én felvételiztem még pontot kaptunk a rajzokra, most már megfelelt/nem megfelelt van. Én sem rajzoltam 10/10, de felvettek. Kellett 3 rajzot vinni, ott szerintem nagyon fontos, hogy inkább tanulmányrajzot vigyél, mintsem ilyen fiktív valamiket. Az ilyen stílusú rajzokat mint amiket te csinálsz sem felvételikor, sem később nem értékelik. (esetleg egyszer-kétszer lesz esélyed beépíteni vmi grafika feladatba, de ez sem garantált és a beépítés, az beépítés nem konkrétan az.. már ha egyáltalán grafikára akarsz menni, csak mert a többi szakon még szerintem annyi esély sincs a felhasználására, esetleg vmi animációs szakon, de az nem túl sok helyen van). Nálunk kilencedikben nagyon rágyúrtunk a kocka rajzolásra, tizedikben végig csendéleteket csináltunk, főleg színes technikával, tizenegyedikben portréztunk, most pedig akt.

Egyébként ezek a rajzok alapján nem tudom megmondani, hogy felvennének-e. Tényleg a csendéleteket, térábrázolásokat várják. Még annyit mondanék, hogy ne használj maszatolós árnyékolást, mert attól a tanárok még inkább öngyilkosok akarnak lenni :D vonalakkal árnyékolj.

2015. ápr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Oké, akkor feladom. :D Keresek valami mást.

És amúgy sosem maszatolok. Körkörösen árnyékolok, azért tűnhet maszatolásnak.

2015. ápr. 5. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!