Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar nyelv és irodalom...

Magyar nyelv és irodalom szakos tanár szeretnék lenni. Hová jelentkezzek?

Figyelt kérdés

Nos lehet hogy ehhez én vagyok ennyire butuska, de egyszerűen nem találok tanárképző főiskolát, egyetemet. Magyar nyelv és irodalom szakos tanító néni szeretnék lenni általános iskolában. Tudnátok segíteni? Én persze csak a következő évi felvételire kérek segítséget...

előre is köszi


2010. febr. 18. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
valamelyik BTK n magyar szak
2010. febr. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy Kaposvár magyar szak a pedagógus képzőn...
2010. febr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Látom az alapffogalmakkal se vagy tisztában.

A tanító néni alsósokat tanít, olvasát, matematikát, írást, stb.

Egy tanár pedig felsősöket és gimiseket is taníthat. Szal tök mindegy mit végzel el, mehetsz bármelyikbe tanárként. Mármint felső vagy középsuli.

2010. febr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még hozzátenném, hogy fel kell készülnöd arra, hogy egy szakon nem lehetsz tanár.
2010. febr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
BTK-n magyar v. magyar nyelv és irodalom alapszak (pontosan nem tudom, hogy van) aztán pedagógia.
2010. febr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha tanító néni akarsz lenni, akkor az ELTE tanítóképzőjét javaslom:

[link]


Ha pedig magyar irodalom és nyelvtan szakos általános vagy középiskolai tanár akarsz lenni, jelentkezz szinte bármelyik egyetem (ELTE, PPKE, Károli, Debreceni, EKF stb.) BA magyar szakjára. Utána mesterképzésben ugyanezen egyetemek tanár - magyartanár szakjára menj.

2010. febr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!