Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lenne egy pár kérdésem. Nos...

Lenne egy pár kérdésem. Nos 21 éves vagyok és 8 általánossal rendelkezek. Hogyan tudnám megszerezni a 9-10. -et? És ennyi idősen hogyan tudok érettségit szerezni? (nem venni akarok) Én sajnos nemértek ezekhez. De jólenne ha valaki segítene.

Figyelt kérdés
Szerintem nem csak én vagyok ilyen helyzetben. Mert ugyebár elmentem Munkaügyi által szervezett tanfolyamokra de mindegyiknél azzal küldtek el hogy későn szereztem meg a 8 általánost. Ezt nagyon nemértem pedig ez volt a feltétel. De azt mondták hogy ha x idő előtt szerzem meg a 8 általánost akkor az jó. De ha az után akkor már 9-10. kell. Fura egy rendszer. Valaki segíthetne hogy mit tegyek és mit tehetek az ügyek érdekében hogy vigyem valamire. Köszönöm.
2010. febr. 18. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Esti vagy levelezőtagozaton beiratkozol egy hozzád közel eső gimnáziumba. És van olyan ami csak 3 éves lehet h. csak 1 évet kell akkor plusszba tanulnod:)
2010. febr. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Iratkozz be egy esti iskolába. Van, ahol már két év alatt adnak érettségit...

Nem írtad, hogy mikor szerezted meg a 8 általánost, de ha 18 éves korod után, ott már tényleg lehetnek gondok, és elképzelhető, hogy fizetned kell majd az érettségiért (22 éves korig ingyenes).

Több gimnázium indít esti tagozatos felnőttképzést, sosem késő jelentkezni, és jó szakmát szerezni.

2010. febr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem 18 éves korom után lett meg a 8 álatlános:).

Nem buktam meg és akkor került kezembe a bizonyítványom amikor minden normális embernek.

Na de akkor arra van esélyem hogy megszerezzem a 9-10.osztályt?Az érettségi után meg utánanézek a helyi gimiben.

2010. febr. 18. 23:32
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Érettségit akkor szerezhetsz, ha elvégezted a 9-10-11-12. évfolyamot, logikusan...

Biztosan te is tudod, hogy az érettségit nem 10 osztály után adják, így nem értem, miért problémázol még mindig a 9-10. osztályon. Egyes szakmákhoz elég a 9-10. osztály elvégzése, de attól még ugyanoda kell beiratkoznod.

2010. febr. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
utolsó, ne mondj már hülyeségeket, egy esti suliban nem feltétlen kell végigjárni 4 évet az érettségihez..
2010. febr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
már 2 év alatt is meg lehet szerezni.
2010. febr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"utolsó, ne mondj már hülyeségeket, egy esti suliban nem feltétlen kell végigjárni 4 évet az érettségihez.."


Előbb gondold végig, mit beszélsz: érettségit akkor tehetsz, ha megvan egy bizonyos kötelező óraszámod tantárgyanként. Az, hogy mennyi idő alatt szerzed meg a kötelező óraszámodat, az egyéni szoc. probléma, ahogy mondani szokták. Ha magasabb óraszámban tanulsz valamit, rövidebb idő alatt megvan a kötelező óraszám - eért ehetséges, hogy egyesek már armadikban elmenjenek érettségizni egyes tárgyakból.


Viszont: a tanterv szerint a gimnáziumi képzést, és azon belül minden tárgy tantervét évfolyamokra osztják. Ezekhez készítenek tankönyveket, és erre dolgozzák ki a tanrendet is. Az érettségi pedig tartalmazza mind a négy évfolyam tananyagát (mivel azt nem optimalizálják iskolatípusok szerint, mint régen tették).


Tehát röviden szólva: mind a négy év anyagából vizsgáznod kell, viszont az már rajtad (és persze az iskoládon) múlik, hogy mennyi idő alatt tudod megtanulni a négy év anyagát. Ez lehet akár két év is, ahogy már fentebb is írtam, illetve írta más is. A képesítési követelményeknél viszont be lesz írva, hogy elvégezted mind a négy évfolyamot. Hogy mennyi idő alatt, az viszont nem lesz benne. Egy év alatt akár két évfolyamot is el lehet végezni, ennek nincs törvényi akadálya.


Tehát a válasz: a négy évfolyam tananyagát nem kötelező négy naptári év alatt elvégezni, lehet hamarabb is, viszont az, hogy nem kell négy év anyagából vizsgázni, az egyszerűen nem igaz. Esti és levelező tagozaton is ugyanolyan érettségit kell tenni, mint nappalin.


Kedves vagy, hogy lehülyézel egy tanárt, aki az életét szenteli a témának. Úgy tűnik, itt te vagy az, aki képtelen különbséget tenni naptári év és iskolai évfolyam között.

2010. febr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Balogh István Lajos válasza:
Ezt ne folytassátok!!!!!az érettségi - ha a levelező tagozaton a szintvizsga eredményed mindenből - legalább 3-as akkor az osztályzó vizsgán továbbenged - viszont géniuszi tudás kell hozzá - ha akarsz akkor egyből mehetsz érettségire is kellő pénz felyében de az osztályzókat lekell tenni elötte.ez legalább 4*vizsga minden tantárgyból - 3* szint - plussz az érettségi - de ismerek olyant (csaj) aki mindenből 5-ös volt 10,.be és szintvizsgával ment tovább - 3-as-a alig lett meg - és csak tanult mint a güzü -
2010. febr. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!