Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lelkész szeretnék lenni, mit...

Lelkész szeretnék lenni, mit kell tennem hozzá? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek! :) Református lelkész szeretnék lenni. Milyen feltételek kellenek hozzá? Milyen tantárgyból legyek jobb, milyen iskolákba kell elmenni? Mármint, elég csak a főiskola, vagy egyetem kell?? (Hajdú-Bihar megyében lakom.) Már mindenhol néztem a kérdésemre a választ, de nem találtam. :( Valaki tudna választ adni a kézdésemre? :( :) Nagyon fontos lenne! Főleg, ha egy lelkész válaszolja meg. :) Ha valaki ért ehez, kérem segítsen! :)

2015. ápr. 7. 00:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Teológiát kell végeznek, amit tudsz Budpesten a Károli Gáspár Református Egyetemen, Debrecenben a Református Hittudományi Egyetemen, és Révkomáromban (Szlovákia, de magyar nyelvű) a Sellye János Egyetemen.


Felvételi egy beszélgetés igazából ahol kifaggatnak hogy biztosan ez-e amit csinálni szeretnél... Bekerülni tehát nem annyira nehéz, nem "kell" egyik tantárgy sem, de ha mondjuk hittanból van egy jó apalod, az nem rossz... Majd az egyetemen sokat kell tanulnod azért...

2015. ápr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!