Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon félek. Mit kéne tennem?

Nagyon félek. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
19 éves meleg református fiú vagyok és egy döntés előtt állok. Múlt héten beszéltem először a lelkészemnek arról, h meleg vagyok, mondtam neki, h kértem ezerszer Istent, hogy ne legyek meleg, nem akarom ezt, de mégis ez van. Meséltem neki a barátomról, akivel majdnem öt hónapja vagyok együtt és mindenről, h h éltem meg eddig ezt az egész dolgot. A végén azt mondta, döntsek, hogy a meleg, vagy a keresztyén énem-e a fontosabb és ha a keresztyén, akkor szakítsak a barátommal és minden meleg dologgal és éljek úgy, h annak ellenére, h a homoszexualitásom marad, azzal hagyjak fel, hogy járok és szexelek valakivel. Vagyis fogadjak egyedüllétet és fogadjam el Istent, higgyem el, hogy ha nincs ott az életemben a szerelem, akkor is boldog tudok lenni, mert ott van Isten. Én ezt elméletben értem és el is fogadom, mert nagyon félek, iszonyúan szeretem a barátom és nagyon szomorú vagyok már két napja, amíg nem döntök, addig nem is vehetek úrvacsorát. Nem tudok dönteni... Főleg protestáns, vagy katolikus emberek véleményét szeretném meg kérdezni hit gyülisekét és jehovásokét nem. Köszönöm előre is a válaszokat :) (ha lesznek.)

2014. máj. 23. 17:16
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim válasza:
92%
Nem rosszból de a vallásért ne add fel a boldogságodat ez nem a középkor.
2014. máj. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
25%

Szia!


Nos, én protestáns vagyok, és mindenképpen arra bátorítalak, hogy Isten mellett hozd meg a döntésedet. A mai világ a földi dolgokra van berendezkedve, azonban Dániel könyve 2. fejezetéből egyértelmű, hogy mi lesz ennek a világnak a sorsa:


"És azoknak a királyoknak idejében támaszt az egek Istene birodalmat, mely soha örökké meg nem romol, és ez a birodalom más népre nem száll át hanem szétzúzza és elrontja mindazokat a birodalmakat, maga pedig megáll örökké." (Dán 2,44)


Nyilván te is részese akarsz lenni Isten országának. Azonban nincs győzelem erőfeszítés nélkül. A küzdelemben azonban nem vagy egyedül, mert ha valóban elhatároztad azt, hogy Krisztushoz akarsz ragaszkodni, akkor Jézus felajánlja ehhez a segítségét. Jézus ugyanis képes elvenni a tisztátalan vágyakat, képes megtisztítani téged minden gyengeségedtől, hiszen pont ebben van az evangélium: "Azért ha valaki Krisztusban van, új teremtés az; a régiek elmúltak, ímé, újjá lett minden." (2Kor 5,17). Az embereknek küzdeniük kell a gyengeségeikkel. Aki indulatos, annak az indulataival, akinek valami betegsége van, annak a betegségével. Neked sajnos evvel a dologgal kell küzdened, de van győzelem. A zsidókhoz írt levél szerzője így bátorítja a keresztényeket:


"Ne dobjátok el hát bizodalmatokat, melynek nagy jutalma van. Mert békességes tűrésre van szükségetek, hogy az Isten akaratát cselekedvén, elnyerjétek az ígéretet. Mert még vajmi kevés idő, és a ki eljövendő, eljő és nem késik. Az igaz pedig hitből él. És a ki meghátrál, abban nem gyönyörködik a lelkem. De mi nem vagyunk meghátrálás emberei, hogy elvesszünk, hanem hitéi, hogy életet nyerjünk." (Zsid 10,35-39)


És ne felejsd el Jézus ígéretét sem:


"A ki győz, megadom annak, hogy az én királyiszékembe űljön velem, a mint én is győztem és ültem az én Atyámmal az ő királyiszékében." (Jel 3,21)


Én azt javaslom, hogy semmiképpen se add fel a küzdelmet, és ragaszkodj Krisztushoz.

2014. máj. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
19%

Kedves Kérdező!


Én Hit Gyülis vagyok. Mivel nem akarod hallani a megoldást, annak tartogatom, aki meghallgatja.

2014. máj. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
74%

szia.


egy olyan fiú ír most neked, aki már átment ezen. szóval spórolj meg magadnak sok fájdalmat és olvasd el ezt:

[link]


nem kell választanod semmi között, a lelkészed nem az Isten, de még csak semmivel sem áll közelebb Istenhez, mint te. ő egy gonosz ember, aki el akar szakítani Istentől, ha szeretni akarsz.

2014. máj. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 KZitus ***** válasza:
17%

Szervusz


Valóban meg tudsz szabadulni a rosszra való hajlamtól, ha tényleg ezt akarod. Ha ennyire zavar a másságod, és rosszul érzed magadat, így ebben a helyzetben, kérd Istent, és segít neked.

Persze azt írtad: "kértem ezerszer Istent", de a kéréseddel összhangban is kell tenned, hogy lássa Isten, őszinte vagy.

Például:Kérjük Istent, hogy adja meg a mindennapi kenyerünket. Ő senkinek sem tesz egy kenyeret az asztalra, de ad erőt, és hozzásegíthet a munkához, amellyel megkeressük a mindennapi szükségletünkre valót.

Ugyan így, ha kéred Istent, és továbbra is tartod a "barátodat", hogyan várhatsz segítséget Tőle? Vajon őszinte ebben az esetben az imád?


Dávid király vétkezett Isten ellen és figyeld meg, hogyan kérte Istent; minden tette, cselekedete összhangban volt az imájával, ezért meg is hallgatta Isten:


Zsoltárok 51:0–19


51 Légy kegyes hozzám, ó, Isten, a te szerető-kedvességed szerint!

Nagy irgalmadban töröld el törvényszegéseimet!

2 Egészen moss ki vétkemből,

Tisztíts meg bűnömtől!

3 Mert ismerem én törvényszegéseimet,

És bűnöm szüntelenül előttem van.

4 Egyedül teellened vétkeztem,

És azt tettem, ami rossz a szemedben;

Hogy igazságosnak bizonyulj beszédedben,

És tisztának ítéletedben.

5 Íme, vétekben születtem, úgy vajúdtak velem,

És bűnben fogant engem anyám.

6 Íme, te a becsületességben gyönyörködsz, mely legbelül lakozik;

Taníts engem bölcsességre titkos énemben.

7 Tisztíts meg bűnömtől izsóppal, hogy tiszta legyek!

Moss meg engem, hogy fehérebb legyek, mint a hó!

8 Hallass velem ujjongást és örömet,

Hadd vigadjanak a csontok, melyeket összezúztál.

9 Rejtsd el arcodat bűneimtől,

Töröld el minden vétkemet.

10 Tiszta szívet teremts bennem, ó, Isten,

És adj bensőmbe új szellemet, rendíthetetlent.

11 Ne vess el engem arcod elől!

Szent szellemedet, ó, ne vond meg tőlem!

12 Add vissza nekem szabadításod ujjongó örömét,

És készséges szellemet adva támogass engem.

13 Tanítani fogom a törvényszegőket útjaidra,

Hogy a bűnösök visszatérjenek hozzád.

14 Szabadíts meg engem a vérbűntől+, ó, Isten, megmentésem Istene,

Hadd szólja nyelvem vígan a te igazságosságodat!

15 Ó, Jehova, nyisd meg ajkaimat,

Hadd hirdesse szám dicséretedet!

16 Mert nem gyönyörködsz te az áldozatban — hisz megadnám én;

Az egészen elégő felajánlásban nem leled örömödet.

17 Az Isten előtti áldozatok: a megtört szellem;

A megtört, összetört szívet, ó, Isten, nem veted te meg.

18 Tégy jót Sionnal jóakaratod szerint,

Építsd fel Jeruzsálem falait!

19 Akkor gyönyörködni fogsz az igazságosság áldozataiban,

Az égő áldozatban és a teljes felajánlásban,

Akkor majd bikákat ajánlanak fel oltárodon.

2014. máj. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 KZitus ***** válasza:
13%

talán még ez is a segítségedre lehet:


1Korintusz 6:9, 10

9 Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, 10 sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát.

2014. máj. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
16%
Kedves kérdező! Én azt gondolom -minden együttérzésem mellett- hogy nem fogsz olyan válaszra lelni, amilyet talán szeretnél kapni és keresztény szemszögből nézve, felelősséggel talán senki nem fog tudni nagyon mást mondani, mint amit a lelkészed mondott. És távol legyen tőlem is hogy a "rossz" felé billentsem nálad a mérleg nyelvét, vagy ilyesmi. És főleg maximális respect, ha képes vagy a tisztaság mellett dönteni, mint ahogyan azt gondolom ez minden olyan embernek jár, aki képes erre Istenért. Mindazonáltal mégis azt is gondolom hogy azok a szentek, akik tisztaságot fogadnak/fogadtak, ők olyasfajta elhívást éreznek, olyasfajta elhívást kaphattak, aminél fogva egészében fel tudják tenni, s felteszik az életüket Istenre, s a szolgálatra, s mint ilyen valaki számára, aki tkp egészben megszűnik bizonyos értelemben a világ része lenni, talán "könnyebb" ez a fajta lemondás, s talán optimális esetben nem is lemondásként élik meg a dolgot. Ellenben egy magadfajta emberrel, aki bizonyos értelemben "kényszerből" kellene ugyanezt tegye. Csak azt tudom mondani, hogy nagyon megértelek hogy 19 évesen egy életre lemondani a gyengéd érintésről és a szerelemről, ez egy rohadt kemény dió lehet, amit heteroszexuális keresztényként, adott esetben egy normális házasságban, hetero kapcsolatban élve sokkal könnyebb feketének, meg fehérnek látni. És lehet hogy most sokaknak nem fog tetszeni, amit mondok -sőt bizonyos értelemben magam is meghasonulok magammal, miközben ezt mondom-, de én hajlok arra hogy úgy higgyem hogy Isten mindent személy szerint és személyre vonatkoztatva értékel, s minden (akár mentő, akár súlyosbitó) körülményt együtt lát, és azt is gondolom hogy Ő legalább annyira irgalmas és szerető Isten, mint amennyire igazságos bíró, és annak az embernek, aki az irgalmát esdekli, mert tudja és elismeri hogy bűnös, annak sokkal inkább irgalmas, mintsem igazságos Isten lehet, és végül az fog számítani úgy hiszem, ami a szívekben van, akármilyen gyenge, vagy erős is voltál a kísértésekben. S úgy hiszem hogy akárhogy is fogsz dönteni, nagyon nehéz keresztet fogsz cipelni a válladon, s ha ennek a terhe alatt elesnél, talán olyan állandó bűntudattal a lelkedben fogsz létezni, amivel a valódi bűnösök nem szoktak, s amitől igazán félni kell, az azoknak készült úgy hiszem...
2014. máj. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
13%

"Hitgyülisekét, Jehovásokét nem"


először is már az Ember iráni tisztelet sem az erősséged, akkor a komolyabb dolgoknak hogyan akarsz megfelelni.

Nem Jehovista, hanem Jehova Tanúi.

Más részt a biblia írja, hogy Isten királyságának nem lesznek örökösei azok akik így élnek és nem a Tanúk, vagy a Hit gyülekezetébe járók találták ki.


Isten a szavában leíratta ezt, és nem az számít, hogy emberi szemszögből melyik "valláshoz tartozol, mert egy keskeny út van egy Tanítással.

ennélfogva Téged nem az érdekel hogy Isten mit vár el, hanem az hogy megnyugtassa valaki a lelkiismeretedet,


Katy Weaver


Katy Weaver

2014. máj. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
15%
S ha nálam bölcsebb, felnőttebb keresztény emberek azt mondják majd hogy én az ördög ügyvédje vagyok, amikor ilyeneket beszélek, az esetben megkövetlek kedves kérdező, és akkor azt javaslom hogy mégis inkább rájuk hallgass... Mindenesetre ez a véleményem és főleg így ismeretlenül is imádkozom érted. Egy katolikus.
2014. máj. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
13%
Menj el olyan karizmatikus összejövetelekre ahol lehet közbenjáró imát kérni. De ne csak egyre hanem járj addig kell. És imádkozz te is ezért ameddig Isten nem segít. Isten tud segíteni hiszen mindenható neki ez nem nagy dolog.
2014. máj. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!