Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miket csinálhat tulajdonképpen...

Miket csinálhat tulajdonképpen egy pszichológus?

Figyelt kérdés
10.-es lány vagyok, májusban kell fakultációt válasszak. Eddig úgy állt a dolog, hogy általános orvos vagy fogorvos leszek és így kémiát és biológiát veszek fel faknak, de most elgondolkoztam a pszichológián. Mindig is érdekelt az emberi természet, a különféle mentális rendellenességeket is érdekesnek találom, szívesen olvasok róluk, stb. Sokan mondják, hogy olyan nyugodt és türelmes vagyok, hogy el tudnának képzelni terapeutának. De az az igazság, hogy túl sokat nem tudok róla...Ha valaki azt mondja, hogy "pszichológus" szerintem a legtöbb embernek az a személy jut eszébe, aki hallgatja a kanapén fekvő pácienseket, miközben ő hevesen jegyzetel...hát, őszintén szólva nekem is, de tudom, hogy ez nem ennyi, esetleg valaki, aki ezt átlátja, meg tudná mondani, hogy milyen lehetőségei vannak egy pszichológusnak? Ha emellett döntenék, milyen fakultációt lenne érdemes felvenni? Külföldön el lehetne vele helyezkedni? A fizetés milyen? Köszönöm előre is!

2015. ápr. 7. 21:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%
Ne legyél pszichológus (bölcsész diploma), inkább menj általános orvosnak, utána pedig szakosodj a pszichiátriára. Az orvosi diploma többet ér és gyógyszert is csak ezzel írhatsz ki. Külföldön nagyon jól el lehet helyezkedni vele és nem kevés pénzért. Akárcsak a fogorvossal. Ha jó vagy kémiából és biológiából, akkor kár lenne orvosi helyett bölcsészetre menned. Mivel mégegyszer mondom, a pszichológia az. Pl. Csenus doktor is pszichiáter, azaz szakorvos.
2015. ápr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
#1: megértem az indítékot, de nem korrekt azon az alapon minősíteni egy szakot, hogy bölcsészet képzési területhez tartozik. Meg nem mindenki tud magából egy általános orvosit kisajtolni, bármennyire is hasznos.
2015. ápr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
A pszichológus, hivatalosan kutató. Ha ez a része érdekel, akkor uccu. Külföld talán kevéssé játszik, mert nagy szerepe van a kulturális háttérnek egy-egy területen. A fizu meg szar. Isten hozott magyarországon.
2015. ápr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
30%
Nekem nincs bajom a bölcsészettel, főleg a nyelvszakokkal, de egy orvosi diploma akkor is piacképesebb. Mind itthon, mind pedig külföldön. Egy pszichiáternek pedig nemcsak a tudása több, de a kompetenciája is. De nekem aztán mindegy, tanuljon aminek akar. Érettségiig még sok idő van gondolkodni. Addig lehet látni hogy megy az emelt biosz, kémia.
2015. ápr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem a tanulástól ijedtem meg az orvosival kapcsolatban, hanem egyszerűen jobban érdekel a mentális gyógyítás a fizikainál. Kitűnő tanuló vagyok, persze az igaz, hogy majd az is számítani fog, hogy hogy megy az adott tantárgy emelt szinten. Mondják, hogy az a fontos, hogy élvezd a munkád, ami igaz is, de nem fogok hazudni, igenis számít a pénz is, és igen, Magyarországon a jó fizetéshez nem fűzök sok reményt, ezért gondolkodom külföldön. Lehet tényleg érdemes lenne az általános orvosin belül a pszichiátriára szakosodni. Köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 7. 22:07
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

A pszichológus nem kizárólag kutató, és az első válaszoló pedig beskatulyázza a pszichológiát bölcsészetre. Képzeld el kedves első, hogy Magyarországon kívül a pszichológia mindenhol tudományág, csak nálunk ilyen aberráltak a vezetők, hogy bölcsészethez pakolják. Lásd, az Elte pl. nem bölcsészkarra pakolta, de ezt nem minden egyetem teheti meg.


És nem, egy pszichológus nem arról szól, amit a kérdező leírt.

2015. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%
Külföldön a pszichológusok pedig kaszálnak.
2015. ápr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A pszichológiának rengeteg ága, területe van. A terapeutává válás csak az egyik lehetőség a sok közül. Persze ezen belül is van sok minden, tehát nem csak ilyen "klasszikus, kanapés" terapeuta van; és ezen belül is természetesen lehet szakosodni sok mindenre, pl. szexualitás, család, párkapcsolat stb. Néhány egyéb lehetőség, ami hirtelen eszembe jut a terapeután és a kutatón kívül: klinikumban is lehet dolgozni, orvosok mellett, pl. kórházakban, egyéb egészségügyi intézményekben, börtönökben, de a gyermekvédelem, önkormányzatok, oktatás (iskolák) területe is adott.

2015. ápr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló tipikus nagyképű orvosis.
2015. ápr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
35%

"Külföldön a pszichológusok pedig kaszálnak."


Ha vicces lennék mondanám, hogy itthon is, csak a közmunkaprogramban.


Egyébként, ha a pszichiáter és a pszichológus között kell választani szerintem mindenképpen a pszichiáter a jobb döntés. Anyagilag és szakmailag is.

2015. ápr. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!