Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » MI történik tulajdonképpen...

MI történik tulajdonképpen egy pszichológus és páciense beszélgetésen?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy kérdést:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Ezt a kérdést én is feltehettem volna, de én nem csak a párommal kötözködöm, hanem bárkivel. Közösségi oldalon is bekapcsolódok egy vitába és "megvédem" azt akinek igaza van, vagy kényszert érzek, hogy beírjak egy beszólós hozzászólást író embernek és ugye ebből egyfajta vita alakul ki, mondjuk ha úgy vesszük én "szépen " vitázok nem a legtrágárabb stílusban, de ez nagyon zavaró.


Ehhez a kérdéshez is írták a pszichológust, meg hogy veszekedtek a kérdező szülei azért lehet ami nála nem így van de pl. nálam igen , én az állandó vitában nőttem fel. Teljesen abszurdnak tartom, hogy egy idegennek csak úgy meséljek esetleg elbőgjem magam mert azért mégis is csak egy "senki" nekem, nem épp a legjobb valakim( ami amúgy sincs) szóval, lehet ezen segíteni valahogy? Volt már valaki hasonló cipőben, hogy jött ki belőle?


2012. okt. 13. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
a pszichiáter butaságokat kérdez és azokra kell válaszolni. ez megy 1-2 órán keresztül.
2012. okt. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem pszichiáterről kérdeztem hanem pszichológusról, olvasni nem szégyen.
2012. okt. 13. 16:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Én háromféle pszichiáternél voltam, egy sulipszichológusnál és aztán egy másik pszichológusnál.

A három pszichológus közül egyikkel sem beszéglettem, nem is tudtam volna, nem is kérdezték, csak "na mondjad" szóval én tulajdonképpen csak és kizárólag a testi tüneteket mondtam el, és felírták a gyógyszert, aztán csókolom.

A sulipszichológus elég butuska volt, rá kár is szót fecsérelni, és most vagyok egy pszichológusnál, aki az első alkalommal teszteket töltetett ki velem, és egy picit beszélgettünk, hogy tulajdonképpen nagy vonalakban mi is a baj, mit szeretnék, milyen a családi hátterem, stb. majd a következő alkalomra kiértékelte a teszteket, meg az elmondottakat, felállította a diagnózist, és elmondta, hogy mire lenne szükség, hány alkalommal kellene legalább találkoznunk, hogy fognak zajlani az alkalmak. Most ugyan közben pont szabadságra ment, de kíváncsian várom, hogy mi lesz... Remélem kimerítő választ adtam!

Ja, és még egy: Én szinte senkivel nem beszélek, főleg nem a rokonaimmal, barátaim jóformán nincsenek, és számomra sokkal könnyebb a dolgaimról egy idegennek beszélni!

2012. okt. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
elírtam: *a három pszichiáter közül nem beszéltem egyikkel sem
2012. okt. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A pszichiáteres beszélgetés arra jó, hogy a doki rádhúzhasson valami sablon mentális zavart, és az alapján teletömhessen gyógyszerrel, aminek több a mellékhatása, mint a haszna.


A pszichológus megtesz mindent, ami tőle telik. Megpróbálja a legtöbb érzésedet kihúzni belőled, beszéltet. Ez persze nem mindig megy, én pl. kettőnél is voltam, és mindketten figyelmeztettek arra, hogy már megint nem arról beszélek, hogy mit érzek, hanem arról, hogy mit csináltam... Azt hiszem, ez azért volt, mert szimplán nem passzolt a személyiségünk, mert vannak emberek, akiknek viszont első pillanattól kezdve meg tudok nyílni.


Szóval a pszichológus beszélget, teszteket csináltat veled, amelyekből később le tudja szűrni, mennyire vannak öngyilkos hajlamaid, meg ilyesmi... De nekem nem ért sokat, nem tanultam belőle semmit. Igazából nem is hittem benne, nem is voltak céljaim, amikor mentem hozzá. Időpocsékolás volt. Azt a gondolatot is utáltam, hogy ő tulajdonképpen úgy tesz, mintha törődne velem, mintha a barátom lenne - pénzért.

2012. okt. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kielégítőek voltak!


Igen én is ezt érzem, hogy idegen, és hiába csinálja azt hogy jaj de figyelek rád, végül is ingyen nem tenné meg...szóval kényszer, és olyan érzés mint ha még nem is járok most sehova azt képzelem, hogy majd mondom a dolgaimat(ha tudom, mert nem tudok az életemről 2 percnél tovább beszélni sírás nélkül))és ő meg azt várja mikor telik le az idő, mikor végzünk. Családtagokkal nem beszélek főleg ilyenekről, mivel pont miattuk van ez az egész...sajnálom őket mert nem szándékos volt részükről, azt hiszik hú de minden rendben van, holott a tini koromat el sem tudják képzelni, hogy mi volt, pedig a másik szobában voltak.... szóval ,nehéz dolog ez...:/

2012. okt. 14. 11:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Én vagyok a második válaszoló, én nem fizetőshöz járok (mondjuk ide beutaló kellett, de legalább TB-ből "megoldom).

Elég érdekes ez a szemlélet, hogy "Pénzért úgy tesz, mintha a barátom lenne". Elismerem, vannak rossz pszichológusok, de a legtöbben azért választják ezt a szakmát, mert segíteni akarnak, megérteni az ember lelkében lejátszódó folyamatokat, stb, de természetesen neki is meg kell élnie valamiből, nem beszélve arról, milyen sokat fizetett ő is annak idején, a könyvekért, iskoláért. Számára mindenképp az a cél, hogy sikerüljön egyenesbe hoznia a hozzá segítségért fordulót, mert ha ez nem teljesül, akkor ő is feleslegesen üldögélt ott órák hosszat, és szerintem ez egy lelkiismeretes pszichológusnak megüli a gyomrát... tehát én azt mondom, ne add fel, ha ez a mostani nem jött be, keress másikat!

2012. okt. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nincs még senki, csak elgondolkodtam rajta, mert senki nincs körülöttem akivel ezt igazán meg tudnám beszélni mélyebben, csak akadályoznak ezek a gondolatok.
2012. okt. 14. 19:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ha gondolod, én nagyon szívesen meghallgatlak, de segíteni csak ebben tudok, magam is mélyponton vagyok, bár másokat általában mindig magam elé helyezek, szóval ha pszichiáter/pszichológussal stb. kapcsolatban van valami kérdésed, akkor írj privit nyugodtan
2012. okt. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!