Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki megoldaná a 13. feladat...

Valaki megoldaná a 13. feladatot a matek érettségiből?

Figyelt kérdés

[link]

Ez a feladat nem megy nekem...még az átlag számítása sem..



2015. ápr. 11. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
akkor te nem fogsz leérettségizni
2015. ápr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez egy tipikus olyan feladat ami a kevésbé okosaknak van, hogy meglegyen nekik a kettes, így tényleg necces lesz számodra.
2015. ápr. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Átlagot le se írom, az nem létezik, hogy ne tudd megoldani.Medián, benne van a függvénytáblázatban a fogalma, ha sárga könyved van akkor 78. oldal.

De röviden van egy sorozatod, pl. 1,2,3,4,5 akkor a középső adat a medián az a 3. Ha ugyanez a sorozat nem sorrendben van megadva, pl 4,3,2,1,5 akkor nem a 2 a medián hanem rendezed 1-től 5-ig előbb és utána olvasod le a középső adatot.


b.)


Pl akik 4 pontot értek el azok voltak 13-an. 13/30*360=megkapod hány fokos szög tartozik ehhez a csoporthoz. A 13/30-al azt kapod meg, mekkora részt tesz ki a 30 főből, ugyanakkora részt tesz ki a 360 fokból is, ennek mintájára csináld meg a többit.


c.)

Akkor lesz pontosan 3 pontjuk, ha a két feladat részből a pontjaik összege 3. Ezt elérhették úgy, hogy az elsőben szereztek 3-at a másodikban nullát, vagy elsőben 2-öt másodikban 1-et így tovább, azaz:


3 és 0: 14-en értek el az elsőben 3 pontot, a másodikban viszont csak 2-en nullát,azaz eddig 2 ilyen tanuló lehetett.

2 és 1:Elsőben senki sem szerzett két pontot, a második feladat innentől irreleváns.

1 és 2:Elsőben 1 ember szerzett 1 pontot, másodikban 2-en 2 pontot, azaz innen is van 1 tanulónk.

0 és 3: Olyan tanuló nem volt aki az elsőben nullát ért el, tehát ez nem ad eredményt.



2+0+1+0= 3 , azaz legfeljebb 3 ilyen tanuló lehetett.

2015. ápr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a probléma....tudok átlagot számolni...Gimnáziumban négyes vagyok csak ennél a feladatnál egyszerűen nem tudom kiszámolni..vagyis nem annyi jön ki mint amennyi a megoldókulcsban van! Külön tanárhoz is járok az érettségire való felkészüléshez,és eddig a feladatig mindet megoldottam hibátlanul!
2015. ápr. 11. 20:40
 5/5 anonim ***** válasza:

(0*0+1*1+2*0+3*14+4*11+5*4)/30 = 3.566666667, kerekítve feladatleírás szerint 3.57


Nem értelek, ennél még az első feladatrészben is nehezebbek vannak.

2015. ápr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!