Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hányan jeletkeztetek innen a...

Hányan jeletkeztetek innen a PPKE molekuláris bionika szakára?

Figyelt kérdés
Miből érettségiztek matek mellett, milyen szinten melyik tárgyból? Lesz plusz pontotok?

2015. ápr. 11. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Één:))Emelten fogok bioszból és kémiából,szóval meglesz a max pluszpont
2015. ápr. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Azért majd a matekról és az infóról se feledkezzetek meg :) Végzősként mondom, matek-infó emelttel jártam volna a legjobban. Bioszra kereken nulla szükség nem volt.


Amúgy meg szinte teljesen mindegy miből érettségiztek, majd a suliban megtanultok mindent. Nem kell túlaggódni. Csak lélekben készüljetek fel, hogy a matek pl az nem kispályás lesz :) 5-ös középpel csak pislogtam. Érdemes kicsit az absztrakciós képességeket fejlesztgetni, megnézegetni a bizonyításokat. Ne úgy járjatok mint én, hogy első héten láttam először egy tétel bizonyítást :D

2015. ápr. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igazából na, inkább úgy mondom, tanuljátok azt amit szerettek, lehet bioszra nem lesz sok szükség, de legalább érdekes. Amúgy meg semmilyen tudás nem nagyon szükséges, csak jól jön. Inkább a matek az, ami szerintem mélyvíz középpel... de nem vészes az sem, túl lehet élni, csak egy kis szorgalom kell :)
2015. ápr. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nekem emelt kémiám lesz, és van 2 nyelvvizsgám is, így lesz +90 pontom.

Emellett próbálok matekból is minél jobb eredményt elérni, és ha felvesznek akkor nyáron is próbálok felkészülni jobban. Elég rossz tanáraim voltak/vannak gimiben, szóval így kicsit nehéz a felkészülés

2015. ápr. 12. 12:02
 5/12 anonim ***** válasza:
Azért nem kell olyan véresen komolyan venni...Persze belefér egy kis tanulgatás... de azért próbáljatok egy jót nyaralni és lazítani :) ,hogy kipihenten kezdhessétek az első évet. Egy valamit jól megtanultam itt, hogy rágörcsölni nem szabad... mert annak nem lesz jó vége, könnyen pszichiátriai beteg válhat az emberből :D
2015. ápr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A maximalizmusnál és a tökéletes jegyeknél amúgy fontosabbnak tartom, így a jövőre nézve, hogy folyamatosan gondolkodjatok rajta, hogy milyen témák érdekelnek benneteket. Lehet sokféle is, de 6. félévre ki kell találni, és ott viszont nagyon hirtelen kell dönteni.

Nálunk is sokan, kb téma leadás előtt kezdtek rajta parázni, mert kb semmi ötletük nem volt mi is érdekli őket (annak ellenére, hogy mondjuk szín 5-öseik voltak)

Viszont aki már a félévek során agyalgatott rajta, cikkeket olvasott, beszélt profokkal, labort keresett, TDK-t stb... azelőtt már egyenes út volt egy jó téma és szakdolgozat felé, pedig mondjuk nem volt mindenből 100%-os.


Na de ne szaladjunk előre ennyire, egyelőre jussatok be! :) és nem baj ha nincs még meg mi érdekel benneteket, erre való a 3 év, hogy megfoganjon az a kisbaba :P

2015. ápr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
(Ja és nyugi, mindenki tiszta lappal indul, rengeteg felkészítő tárgy lesz, és sok-sok segítség. Teljesen mindegy kinek milyen tanárai voltak... én mindenből nulláról, vagy inkább jó nagy mínuszból indultam, aztán mégis itt vagyok csúszás nélkül diploma előtt egy jó kis témával :) .. és jó átlagokkal a végére)
2015. ápr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok,köszönöm én is a válaszokat ! :)


Ha szabad megkérdeznem,akik oda jártok,milyen esélyeket láttok a jó elhelyezkedésre ,ha végeztek?

2015. ápr. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha találsz valami kutatási témát, ami érdekes akkor mester után PhD különböző intézetekben vagy külföldön. Amúgy meg ilyen olyan cégeknél programozás főleg, bioinfó. Illetve, hogy 5 év múlva mi lesz, azt meg nem mondom :)

2017-re elvileg felépül a BIK, ha az beindul akkor nem lesz probléma.


Annyi, hogy el kell fogadni, hogy nem lesz elsőre 2-3-400 ezres állás, hanem tanítgatni kell feltehetőleg PhD-sként, aztán ha már letett valamit az ember az asztalra, akkor lehet folytatni. Külföldön persze egyszerűbb is lehet...

2015. ápr. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Vagy saját cég, ilyen sem ritka... simán összejöhet 5 év alatt egy jó ötlet+ pár lelkes hallgató. Nem egy ilyenről tudok, amik ma már nemzetközi cégek, és PPKE-ről indultak.
2015. ápr. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!