Corvinus, BME vagy BGF?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm szeretne átmenni egy vidéki egyetem számvitel mesterszakáról e közül a 3 egyetem közül valamelyikre, mert Budapestre költözik.

Melyik egyetemre lenne érdemesebb átjelentkeznie?

Hol a legjobbak a támogatási/ösztöndíj lehetőségek?

Hol vannak leginkább "szívatós" tanárok?

Melyik egyetem az, amelyik mellett beleférne egy meló neki?

Nem tudom, hogy milyen információk lehetnek még fontosak, de szeretnék neki segíteni, szóval bármilyen más infót ha meg tudnátok velem osztani, ami fontos lehet a döntésben, akkor szuper lenne. :)

Előre is köszönöm. :)



2015. ápr. 11. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
BGF-ről nem tudok nyilatkozni, de ha dolgozni szeretne, akkor Corvinus, ott elég lazán veszik a félévközi bejárást órákra. BME-n MSc ennél a szaknál úgy tudom, hogy ujjlenyomatolvasóval ellenőrzik az előadások előtt-után, hogy jelen volt-e a hallgató.
2015. ápr. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha számvitel mester, akkor a BME-t ajánlom.
2015. ápr. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

BME inkább ha mérnöki irányban tanulna, de a gazdasági képzésekben a Corvinus a jobb. Szóval én a Corvinust javaslom.

Ujjlenyomat ellenőrzésről még nem hallottam, pedig lehúztam 3,5 évet a BME-GTKn :) Ha lenne ilyen szerintem hallotam volna róla (vagy túl rég végeztem :D).

2015. ápr. 12. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Túl rég végeztél, és csak az ÜTI-s MSc-s szakokon van. Én oda járok, szóval elhiheted :)
2015. ápr. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szuper:)

És az oktatói színvonalról tudnátok még mondani pár szót?

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, ill. továbbra is várnám még a véleményeket, információkat. :)

2015. ápr. 12. 15:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs összehasonlítási alapom, de akik engem tanítanak most BME GTK MSc-n, azokkal teljesen meg vagyok elégedve.
2015. ápr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elhiszem, akkor csak én tűntem el onnan hamarabb :) Nem tudod hány éve vezették ezt be?


Amúgy a BMEn és a Corvinuson is jó az oktatás minősége, de mestert a BCEn csináltam már meg és szerintem az kicsit erősebb volt. Ennek ellenére mindkét egyetem okkal jó hírű, nagyon nem tud mellélőni vele az ismerősöd. BGFről nincs saját tapasztalatom.

2015. ápr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!