Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kémia és matek emelt szintű...

Kémia és matek emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés

Még 1 hónapom van eldönteni, hogy milyen fakultációra szeretnék jelentkezni, és eddig úgy néz ki, hogy a kémiát és a matekot fogom választani. Mindkettőt értem, szeretem és érdekel is. A jövőre tekintve, szívesen lennék vegyész, vegyészmérnök vagy gyógyszerész. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek érdemes ebből a két tantárgyból emelt szintű érettségizni? (2017-ben fogok majd) Valamint úgy tudom, hogy a vegyészek,vegyészmérnökök és gyógyszerészek is keresettek és nem is keresnek rosszul. A 3 közül melyikkel járnék a legjobban?

Szükségem lenne 1-2 jó tanácsra, előre is köszönöm! :)



2015. ápr. 14. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek jó szakmák, de ahhoz, hogy gyógyszerész lehess kell emeltszintű biosz érettségi.
2015. ápr. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%
A gyógyszerész éri meg legjobban, persze a legnehezebb is a három közül... Én matek helyett bioszt választanám..és bábummmmm irány az egyik GYTK!
2015. ápr. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi nektek!

Egy a probléma, a biosz tanárom valami förtelmes. Az idei biosz anyagból pl. alig tudok valamit, tehát akad némi hiányosság... Jó-jó, belehet pótolni de valamiért a matek sokkal jobban vonz.

2015. ápr. 15. 16:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Én idén érettségizek emelten matekból és kémiából. A BME-re jelentkeztem vegyészmérnökire. Ott lehet választani majd gyógyszervegyész-mérnöki specializációt, ha ez a terület érdekel.:) (Nekem is ez a tervem.)
2015. ápr. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem! :) Sok sikert! :D Köszi a választ! :)
2015. ápr. 28. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!