Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a pontos különbség Matemati...

Mi a pontos különbség Matematikus és Alkalmazott matematikus szakok között?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a kettő ugyanazzal kezdődik de előbb utóbb elágazik szakirányolra, vagy szakokra? Az általános egyetemi szakok leírásait elolvastam de nem értem miben térnek el egymástól azok a problémák amelyeket megoldanak.. Mik a fontosabb különbségek a kettő között? Milyen kutatási témák különböztetik meg a két szakot leginkább?? Mennyire járható át a kettő? Egyik után érdemes lehet a másik szak MSCjét is elvégezni? Ad annyival többet?

2015. ápr. 16. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Alkalmazott matematikus Msc.
2015. ápr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, a szakot én is tudom hogy hívják, köszönöm, de ezzel még nem jutottam közelebb a válaszhoz...
2015. ápr. 17. 16:12
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
Akkor rájöttél arra is, hogy nincs belőle bsc.
2015. ápr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Reméltem hogy a válaszolók tudnak majd szöveget is értelmezni.. Egy szóval nem írtam, hogy volna belőle BSC..
2015. ápr. 17. 16:50
 5/6 anonim ***** válasza:
26%

Az alkalmazott matematika a matematika egy része. A matematikus szakosodik alkalmazott matematikára. A nevében benne van, hogy mivel foglalkozik a matematikán belül.

De ha így sem menne, akkor itt vannak szakleírások (de nézhetsz pl BME-n is ilyet)

[link]

2015. ápr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%
Az alkmat-on is ugyan úgy rámennek keményen az elméletre, de a matematikus msc-vel szemben még sincs akkora hangsúly a "klasszikus" témakörökön, pl algebrán belül az univerzális algebra, hálóelmélet, akkor matematikus szakiránynál nincs annyi infó mint alkmaton, mert ott bőven kapsz, illetve algoritmuselméletet, numerikus módszerek stb. Szóval elmélet szintjén viszonylag egy szinten áll a kettő, de tematikában vannak azért különbségek. A matematikusoknál sokkal jobban rámennek a matematika igazi, absztrakt oldalára, alkmaton is van bőven elmélet, még egyszer hangsúlyozom, de teljesen más irányban. Hát figyelj nézz meg 2 tematikát
2015. jún. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!