Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » CNC programozásról kérdések?

CNC programozásról kérdések?

Figyelt kérdés

Egy normális szakmát szeretnék letenni, amit ha megszeretek, akár életem végéig is csinálnék. CNC programozás mindig is vonzott, de állandóan közbe jött valami, külföldi állás, olyan munkák amik mellett nem tudtam volna tanfolyamra sem eljárni. Most abban a helyzetben vagyok, hogy esetleg neki tudnék fogni. Tapasztalt, ebben a szakmában dolgozók véleményére lennék kíváncsi(vagy friss pályakezdőkére)!

1. Hol érdemes nekifogni ezt megtanulni? Sok helyen olvastam, hogy az OKJ semmit nem ér, ezt tudom is, nekem is van más szakmában szerzett OKJ bizonyítványom, a seggemet kitörölhetem vele, de akkor hol? Egyetemen ezt valahol tanítják? Én az NCT Akadémiát néztem ki, elég jókat írnak róluk. Viszont itt azt írják, hogy a CNC programozói tanfolyam előfeltétele a CNC forgácsoló vagy gépkezelői papírok megléte. Utóbbi kettő között mi a különbség? Melyik ad nagyobb előképzettséget a programozóihoz?

2. Milyenek a munkahelyek, és a fizetés Magyarországon? A fentebb írt tanfolyam laza 600ezer forintomba kerülne, ami nem kis befektetés. Sajnos elég sokat dolgoztam már gyárakban, multiknál, tudom mi a helyzet. Mennyi túlóra van, illetve mennyi szabadidőm? Egy programozónak is kell akár heti 60-70 órákat dolgoznia, szombaton is, több műszakban, vagy megbecsülik őket? Az ilyen helyeken a tisztaság, kulturált emberek mennyire jellemzőek?

3. Könyvet tudnátok ajánlani, amivel belekóstolhatnék a szakmába?



2015. ápr. 19. 13:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Felejtsd el. Könyvből tanulva több kárt okozol, mint hasznot.
2015. ápr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!