Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » CAD-CAM Informatikus, CNC...

CAD-CAM Informatikus, CNC Programozó, Gépkezelő pályakezdőként?

Figyelt kérdés
Most tavasszal(ha minden jól megy) fogom elvégezni a CAD-CAM Informatikus szakot. Ez egyébként egy érettségi utáni okj-s két éves tanfolyam. Rengeteg kételyem van, és egyre többet idegeskedem azon, hogy vajon el tudok-e majd ezzel a szakmával helyezkedni. A suliba tanulunk Inventorral modellezni, Edgecam-ezünk, ezek mind jól mennek. CNC-ünk (marunk, esztergálunk, programot írunk, egyszerű dolgokat pl. sakkfigurát könnyen legyártunk) Én úgy gondolom, hogy ennyi tudással odaállni egy munkahelyre kevés.. Ugyanis rengeteg vezérlés van, rengeteg NC gép és úgymond odaállok 0 tapasztalattal egy idegen géphez és csak pislogni fogok.. amit pedig suliban tanulunk az szinte 0.. Sok helyre kell 2-3 év tapasztalat legalább, pályakezdőként esélyem nem sok van... Erről nektek mi a véleményetek ?

2015. ápr. 20. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Szemely szerint az a velemenyem, hogy ennek a kepzesnek kabe nulla ertelme van.


A CAD-CAM informatikus szerintem egy nem letezo szakma. CNC-hez meg nem artana egy altalanos gepgyartasi, technologiai tudas sem.

2015. ápr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mint már sok esetben említettem CNC témában, ha nem tudsz forgácsolni, felejtsd el a CNC megmunkálást. Állj oda egy egyetemes marógéphez vagy csúcsesztergához, aztán, ha azon már tudsz magabiztosan dolgozni és tudod az alapokat, akkor kezdheted a CNC-t.
2015. ápr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
gépiparban csak éhen lehet halni,válassz más szakmát!pl.:gépkocsivezető,mezőgazdaság, állattenyésztés, kereskedelem.,vagy bármilyen szolgáltatás.
2015. ápr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hát te utolsó nem tudom melyik barlangból másztál ki... gépiparnál sokkal sz@rabb lehetőségeket felsorolni, azt tudsz...
2015. jún. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Fémiparban dolgozom mint CNC-s és tényleg pofátlanul alacsonyak a legtöbb munkahelyen a fizetések,


nem elég hogy nap mint nap ott kell lenni az embernek és jól kell teljesíteni mind fizikailag és mind szellemileg is mivel programozni,beállni technológiákat kell csinálni stb, ez egy igen megterhelő munka és ezekért olyan kicsi fizetéseket adnak itt a legtöbb munkahelyen Magyarországon [Tisztelet a kivételnek] hogy vicc az egész... Kezd elmenni az egésztől kedvem egyzserre vagyok technologus+gépkezelő+gépbeállító/programozó 4 ember munkáját csinálom szarért-hugyért és nem csak én vagyok vele így hanem nagyon sok kollega országszerte és főleg itt a keleti blokkban, csak akkor lehet "jól" keresni ha rommá hajtod magad, heti 7 napot dolgozol 12 órában és nulla életed van. vicc az egész, arra hivatkoznak állandóan hogy a gyártás nem állhat le, nagy stressznek van kitéve az ember, sokszor levonnak ebből a kis éhbérből, mert hiába dolgozol 364 napot tökéletesen ha a 365 napon véletlenül beletöröd a 11 órába hulla fáradtan egy anyagba a menetfúrót stb akkor egyből rád szálnak és levonnak, dicséretet soha nem kapsz, vicc az egész fémipar itt nálunk Magyarországon.

2016. márc. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
+ munkaszüneti napokon is dolgozol, mert a GYÁRTÁS SOHASEM ÁLLHAT LE!!!!! 365 napból 365 napot dolgozol, ha beteg vagy akkor a szabadságaidból vesznek el... és állandóan fenyegetőnek a vezetők h öreg vagy és h dolgozz máshová úgysem vesznek fel.
2016. márc. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!