Mi a helyzet jelenleg az OKJ-s képzésekkel 2015? (folyt. Köv)

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy hány éves korig ingyenesek a tanfolyamok, valamint, hogy mit kell tudni az egészről és, hogy megeri-e? Egyetem mellett lehet csinálni?

Hálás köszönet



2015. ápr. 21. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:

21 éves korodig járhatsz nappali tagozatos képzésre, utána már csak estire vagy levelezőre. Ám az első okj ingyenes, mindegy hány éves vagy. Kivéve, ha az állam nem támogatja az adott szakot. Ebben az esetben félévente ki kell fizetned kb. 15 ezret. Esti tagozatot simán lehet csinálni egyetem mellett, mivel ezek általában szombaton vannak. Szerintem megéri okj-t csinálni, bár nem mindegy melyiket. Sok volt egyetemi évfolyamtársam - velem ellentétben - érettségi után rögtön mászaki egyetemre ment. Mind kibuktunk, mert túl nehéz volt. Ők csak sima érettségivel kerültek a munkaerőpiacra, nekem viszont volt 55-ös okj-m, nyelvvizsgám (kötelező volt az én okj-m államvizsgájához). Gondolhatod kit fogadtak szívesebben a munkaadók. A többiek most vagy beiratkoztak más egyetemre vagy pedig esti tagozatos okj-ra járnak gyári munka mellett.

Főleg a szakács, pincér, cukrász, ápoló éri meg, ha külföld a cél. Ott ugyanis megbecsülik, megfizetik, sőt keresik is az ilyen szakembereket. Itthon jól jöhet pl. a logisztikus, könyvelő is.

Ha van erőd, szorgalmad és időd, akkor szerintem vállalj be valamit. De csak ha nem megy az egyetem rovására. Nem tudhatom, hogy mennyire megy neked a tanulás.

2015. ápr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Engem pont a cukrász vagy valamelyik egészségügyis képzés érdekelne, mert még bizonytalan vagyok, hogy mivel is foglalkozzak majd a jövőben. A Gimnáziumot még nem bfejeztem be, viszon 18 éves már elmúltam. Tetszik a nappali képzés, mert sok helyen csak szombaton vannak az órák, szóval mindenképpen jó lehetőségnek gondolom.

Cukrász képzést hol találhatok ingyenesen Pesten vagy közelében?

2015. ápr. 22. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!