Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre? Hogyan, (felsőoktatási...

Merre? Hogyan, (felsőoktatási továbbtanulás felé)

Figyelt kérdés

Jelenleg 11-es vagyok gimnáziumban. Jövőre fogok érettségizni, általános tagozaton vagyok. Most kell leadnunk a jelentkezési lapokat, hogy jövőre milyen előkészítőkre szeretnénk járni. Már az idén is jártam emelt földrajz és emelt kémia előkészítőre, mert földrajz-kémia szakos tanár szeretnék lenni, viszont jövőre ez a kettő túl sok lenne, így az egyiket le szeretném adni, csak azt nem tudom, hogy melyik lenne érdemesebb. Utolsó évre inkább a könnyebbet szeretném, ha maradna, csak az a helyzet, hogy földrajzot 4 éven át nagyon szerettem, viszont itt gimiben jó egypár témát kihagytunk, mert nem jutott rá idő, és az emelt szintű érettségi előkészítőn is csak feladatokat oldunk meg. A feladatmegoldással nincs is semmi gond, csak az, hogy nem is néztünk át semmit, és ugyebár ezekre nem is lehet készülni egyik óráról a másikra, mert mind érettségi feladatlap, amin belül az elmúlt 4 év tananyaga van benne. Jegyet is csak arra kapunk, hogy írunk topográfiából néha-néha, már év eleje óta, de csak azért írunk, mert kell a jegy, mivel másra nem tud adni. Így értünk el májusig lassan, hogy szinte semmit nem csináltunk ott, mondhatni az egész heti 2 órás előkészítő teher számomra, és nem is annyira szeretem már a földrajzot.

A másik emelt előkészítőm a kémia, de nem biztos, hogy előkészítőnek lehet mondani, mert év eleje óta kéthetente! 1 óra! van. Még az általános kémiai részt sem vettük át, most nézzük az oldatokat (Mozaikos érettségire felkészítő könyvet használunk). Kémiával csak az a gondom, hogy az általános kémiai részen 9.-ben nem teljesen értünk végig, 10.-be olyan új tanárunk volt, hogy semmit nem tanított, de szó szerint, csak feladta nekem, hogy jegyzeteljem ki otthon az anyagot, ha akarok majd érettségizni, mivel az osztályban senki nem fog, meg nem is egy olyan jó képességű osztály, így ez az év kiesett. Szervetlen kémiát meg 8.-ban nem vettünk olyan szinten, most is önállóan kellene újra megtanulnunk, mert már kiadta a tanár nyárra.

Jövőre angol emelt érettségire is megyek, így abból 100%-os lesz az előkészítő. A többi tantárgyból elég magas óraszám lesz ahhoz, hogy rendesen felkészüljek a közép szintű érettségikre, pl. matekból 4, töriből 5, magyarból 4.

De viszont azt sem tudom pontosan most, hogy milyen szintű érettségit kellene csinálnom a kitűzött pályához, hogy felvegyenek majd. Mert szerintem kémiából és földrajzból nem hiszem, hogy mindkettőből kellene érettségizni, talán elég lenne csak az egyikből.



2015. ápr. 21. 21:59
 1/3 A kérdező kommentje:
Konkrétan erről a szakról lenne szó: [link]
2015. ápr. 21. 22:03
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is 11.es vagyok, az idén emelt töri és középszintű földrajzra jártam, természetvédelmi mérnöki szakra, szeretnék jelentkezni.

Jövőre mindkét fakultációt leadom, a töri nemnér plusz pontot nekem, magántanárhoz fogok járni, hogy rendesen feltudjak készülni az emelts szintű földrajzra, ezt tanácsolom neked is. A két tantárgy lehet, hogy már sok lenne nagyon leterhelne, raadásul szükségtelen egy emelt is elég ez azért nem az orvosi. Az emelt érettséginél 45%tól adják meg az érte járó 50 pontot.

2015. ápr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kémiával sokkal jobban tudnál érvényesülni, de ha tanár akarsz lenni, akkor nagyjából mindegy. Ne azt nézd, hogy ez és az a tanár milyen szinten oktat, hanem hogy melyik tárgyat szereted jobban. Remélhetőleg ez alapján fog eldőlni, hogy az egyetemen melyik szakot akarod előtérbe helyezni, a minorból kevesebb órád lesz, és ennek megfelelően nem is fogod olyan szinten tanulni, mint a választott tárgyad.
2015. máj. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!