Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minden egyetemen unalmas a...

Minden egyetemen unalmas a legtöbb előadás, nem látod értelmét, alig várod, hogy végezz?

Figyelt kérdés

Egy olyan egyetemen, amely jól felszerelt, kutatnak a tanárok, jó kapcsolataik vannak a cégekkel, esetleg külföldiekkel...

Ott valóban indulnak projektmunkák, bátorítanak a TDK-ra és színvonalas TDK dolgozatok születnek, a tanároknak vannak szakdolgozat témáik, vagy ha külső konzulenst is keresel, segítenek benne? Segítenek szakmai gyakorlati helyet találni?


Nálunk az előadások zöme nagyon unalmas. Mivel katalógus van, be kell járni - legalább azért, hogy beírjuk egymást és magunkat.

Sok tanár csak felolvassa a ppt-t, vagy ha hozzá is tesz valamit, monoton, álmosító hangon.

Sok a tölteléktárgy és sokszor úgy érezzük, azok is legalább olyan nehezek, mint a hasznosak. Sokszor egy hasznos tárgyból van könnyű feleletválasztós zh, míg egy tölteléktárgyból kifejtős, nehezebb, kevésbé kilogikázható.

Nem eléggé logikusan tanítanak, nem a gondolkozásra tanítanak, hanem leadják és számonkérik a száraz anyagot magában - bár ez úgy tudom, kis hazánkban MINDENÜTT így van.



Nemsokára el kell döntenem, megyek-e mesterszakra, ha igen, milyenre, vagy másik alapszakra (ha utóbbi, az valószínűleg levelezőin lesz megvalósítható). Ugyanakkor jelen iskolámban nem azt kaptam, amire vártam.

Őszintén akkor tanulnék csak szívesen tovább felsőoktatásban, ha megfelelő színvonallal találkoznék.


2015. ápr. 23. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Amíg egyetemista voltam, addig a nagyrészük valóban unalmas volt. Az intézménynek kicsit sem számított, hogy az adott oktató tanítani is tud-e, csak legyen tudományos fokozata, és minél több pénzt hozzon a konyhára. Főleg a GTK és tárgyai voltak minősíthetetlenek: évek óta szinte ugyanaz a tesztzh, a tanárok előadáson felolvasták a diát, gyakon pedig halálunalmasan megoldottak max 3 feladatot a 90 perc alatt. Ha sikerült megoldani. Komolyan mondom, hogy az okj, amire jártam színvonalasabb volt.

Én a helyedben inkább külföldön végeznék egy másik/mesterszakot. Csak van olyan ország, ahol gyakorlatiasak, nem pedig ppt-ről felolvasósak.

2015. ápr. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát én OKJ-ban gondolkoznék akkor inkább a magam részéről.



Az ijeszt meg, hogy sok ember jött át máshonnan, és egyik se mondja, hogy hú rossz döntés volt, ez sz.rabb. És nemcsak azért, mert rossz beismerni, hanem gondolom mert a másik is ugyanolyan volt....



Köszönöm a válaszod, mielőtt elfelejtem!

2015. ápr. 23. 22:47
 3/3 A kérdező kommentje:

Számomra ez életbevágóan fontos kérdés, életem egyik legfontosabb kérdése, a "hogyan tovább?"-ot határozza meg.

Csalódtam nagyon a felsőoktatásban, de nem tudom, én állok-e hozzá rosszul (ezesetben hagyom az egészet és OKJ-ra megyek), vagy a mi iskolánk a színvonaltalan (ezesetben valamilyen MSc vagy másik alapszak).


Lehet, hogy az itt levők szemében ez egy hisztikérdés és azért van csupán egy válasz, de nekem ez nagyon nem egyszerű!!

2015. ápr. 26. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!