Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE BTK Média (kommunikáció)...

ELTE BTK Média (kommunikáció) szakról mi a véleményetek? Érdemes oda mennem? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a médiára járni manapság nem a legkifizetődőbb, de újságíró szeretnék lenni. Hallottam, hogy oda "csak a hülyék járnak", én nem mondanám magam annak, 1 év múlva fogok érettségizni, addigra meglesz az angol középfokú+szlovák felsőfokú nyelvvizsga (szlovákiai vagyok), most kitűnő voltam, szerintem hátralévő gimis éveimben is az leszek. Mindenképpen Budapestre vagy Prágába szeretnék menni, eddig az bölcsészet mellett voltam, de sokan mondták, hogy jobb lenne mást tanulni, mert végülis újságíró más végzettséggel is lehetek.. Mondjuk orvos és ehhez hasonlók szóba sem jöhetnek, mert inkább magyar, töri és a nyelvek érdekelnek. Mit javasoltok?
2010. febr. 21. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem inkább keress valami olyan szakot, ahol műveltségre és könnyen hasznosítható tudásra is szert teszel. Mellett összehozhatsz egy OKJ-t (pl. estin) valamilyen médiához kapcsolódó szakon, hogy az alapvető újságírással kapcsolatos ismeretekre szert tegyél. Ez a kettő, és sok-sok hajtás szerintem elég lehet.

De nem kommunikáció szakon képzik az újságírókat.

2010. febr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ, nem is rossz ez a lehetőség.. :)

Nem kommunikáción?? Hát akkor hol? Én teljesen azt hittem.. :D

2010. febr. 21. 18:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kommunikáción képzik, csak nincs jelentősége a papírnak. Akkor leszel sikeres, ha piszkosul tehetséges vagy, emellett pedig jó kapcsolataid is vannak.
2010. febr. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy elméletielg ott képzik őket, de két okból ajánlom neked a másik megoldást:

1. Nagyon nehéz elhelyezkedni újságíróként, ezért kell valami biztos háttér, ha nem jönne össze az álmod. Márpedig az kommunikáció szak nem igazán ad ilyen hátteret.

2. Sokszor hallottam, hogy elég könnyed szakról van szó, tehát nem kapot meg azt az alapműveltséget, amely egy újságírónak kell. Főleg azért, mert sokan is vannak, akik elvégzik a szakot.


Még hozzá tehetném, hogy nem ismerek újságírót, aki kommunikáció szakon végzett volna (nagy részük bölcsész), de persze lehetek én is tudatlan.

2010. febr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, eddig mindenki ezt mondta, másnak kellene tanulnom, aztán újságírással foglalkozni, ha akkor is úgy gondolom. Csak azt nem tudom, mit tanuljak, és hogy Prága vagy BP mellett döntsek... Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2010. febr. 21. 20:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha van tehetséged és tényleg ezt akarod, akkor is csak minor szaknak vedd fel! :) Főszaknak meg valami olyat, amivel biztosabban találsz majd a jövőben állást.
2010. febr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!