Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földrajz/ földtudományi...

Földrajz/ földtudományi szakra miktől kell érettségizni? Milyen faktot válasszak? Mik az elvárások?

Figyelt kérdés
Gimis vagyok és most kell fakultációt választanom. Ez az irány egészen megtetszett. Milyen faktot válasszak, mi kell ehhez?

2015. ápr. 24. 22:24
 1/3 anonim válasza:

Én sima általános gimnáziumba jártam, sőt inkább belügyis osztály volt... Szóval nekem semmilyen külön órákat vagy hasonlókat nem tartottak, csak a kötelezőek voltak megtartva ami elő van írva.

Mindenből középszintű érettségit tettem, és fel is vettek Tanárnak földrajz és ........ szakra.

Bár mmost úgy hallottam, hogy kell egy emelt érettségi, ha felsőooktatásba akarsz tanulni tovább (nem tudom a részleteket), szóval, ha te mindenképp a földrajzzal mennél tovább, akkor lehetséges, hogy kell is emeltezned belőle... Az ottani tanáraidat mért nem kérded meg? Biztos többet tud segíteni, mint itt bárki, de azért leírtam az én esetemet, hátha segit :)

2015. ápr. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát pl földrajzot? Én emelt földrajzból érettségizek jövőre. Földraj szakon a történelmet is elfogadják, meg gondolom sok minden mást, a felvi.hu-n utána tudsz nézni.
2015. ápr. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha földrajz földtudományi szakra matek fizika érettségivel mész (és előtte ilyen faktos voltál) akkor az első év az nagyon könnyű lesz. :)
2016. máj. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!