Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom eldonteni, hogy...

Nem tudom eldonteni, hogy milyen szakra menjek! Minek tanulajk? 15/L

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Iden szeptemberbe mennek 9.-be, de nem tudom eldonteni, hogy milyen szakra.

Nagyon bizonytalan vagyok.

Anyum azt mondja, hogy menjek muveszetire mert szepen rajzolok. De nekem meg nem tetszik szeretek rajzolni meg minden, de nem tudom elkepzeli magma muveszkent.

Par evvel ezelott allatorvos szerettem volna lenni, mert imadom az allatokat es szeretnek rajtuk szegiteni, de cask egy problema van...hogy iszonyatosan felek a vertol.

Ezert szoba jot nalam a gyerek orvos, de a fobiam az orverzes...rettegek tole. Szoval ez se jo.

Nagyon foglalkoztat meg a filozofia is es a pszichologia.

Gondoltam ra hogy phszichologus leszek. De neha ram jon ez a felling, hogy megse.

Mar csinaltam olyat hogy leirtam egy papirra hogy miben vagyok jo de kobo 3 dolgot irtam.


Ha veletlenul rossz szakot valasztok, es fosulin mast szeretnek csinalni ugye nem fogyaja befolyasolni a felvetelim. Pl, info szakra jartam fosulin meg mondjuk egeszsegugyit akarnek valsztani?


Veletek is igy volt? Vagy volt kozottetek ennyire bizonytalan mint en? Es ha igen mit csinaltatok? :(



2015. máj. 1. 13:56
 1/4 A kérdező kommentje:
Jah es szinte majdnem anyanyelvi szinten beszelek angolul. Tolmacsnak meg szerintem cask olyna "hobbi" szinten jo lenni. De meg angolul se nagyon szeretek beszelni meg szerintem egy ido utan nagyon unalmas tud lenni.
2015. máj. 1. 13:59
 2/4 A kérdező kommentje:
Jah es visszakoltoztem Magyarba.
2015. máj. 1. 14:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagy fellebbezéssel juthatsz be bármilyen középiskolába, vagy pedig gyűjtősuliba kell menned, ugyanis már jócskán lekésted a felvételizést. Januárban voltak a központi írásbelik, április végén már ki is derült, kit hová vettek fel.


Egyébként meg minek szakot választani? Miért nem mész egy sima gimnáziumba, ahol felkészítenek rendesen az érettségire? Ott még van két éved dönteni, amikor majd 10. végén fakultációkat választasz.

2015. máj. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mar beattam a jelentkezesemet es fel is vettek egy sima gimibe. Csak remelem jol dontottem mert nekem sokan azt mondtak h jobb ha elvegzek egy szakot mert tobb eselyem less ra h mashova vagy esetleg egy munkaba is konnyebben felvesznek.... de lehet h nem igy van
2015. máj. 5. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!