Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri egyetem...

Szerintetek megéri egyetem előtt elvégezni egy OKJ-s képzést?

Figyelt kérdés

ELTE-re mennék programozó informatikára, de az iskolámban van egy 2 éves képzés, informatikai rendszergazda Cisco képzéssel együtt.

Azt írják, hogy ezzel a végzettséggel betölthetőek ezek a munkakörök: számítógép-hálózattelepítő és -üzemeltető, -rendszergazda, -webmester, -elektronikai technikus.


Ez alatt a két év alatt letenném a német nyelvvizsgát is és tovább tanulnám az angol nyelvet, mint második nyelvet.


Szeretnék már egyetemre menni, de ezt a két évet hasznosnak találnám előtte.

Szerintetek jó ötletnek tűnik?



2015. máj. 5. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

Rendszergazda OKJ = WC papír.

Ne cseszd el erre az idődet.

Mindenképp egyetemre menj, de ne csak a proginfóban gondolkodj. Ott van még a mérnökinfó is. Mit szeretsz jobban, a matekot vagy a fizikát?

Pl. az Óbudai Egyetemen van mérnökinfó képzés, ami nagyon jó, gyakorlatias. És ott is vannak Cisco képzések.

2015. máj. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha biztosra akarsz menni, akkor megéri. Sokakat felvesznek infó szakokra - akár 2-es matekkal is - , de legalább a fele ki is bukik. Ők érettségivel lépnek a munkaerőpiacra. Te okj-val, nyelvvizsgával. Melyik hangzik jobban? Ráadásul nappali tagozatos okj-ra csak 21 éves korig lehet jelentkezni. Az IT szakmákban inkább a tudás számít, nem a papír. Pl. egyik végzett proginfós ismerősöm egy linuxot nem tud normálisan telepíteni, ráadásul grafikusan. Pedig nem egy nevesincs helyen diplomázott.

Márcsak azért is az okj-ét mondom, mert itt legalább ki tudnád próbálni, hogy megy-e a programozás, érdemes-e egyáltalán az ELTE-re jelentkezni. Ha az egyetemen derül ki, hogy nincs érzéked hozzá, akkor sok pénzed bánja.

2015. máj. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A matematika jobban fekszik, mint a fizika.

A fizikával sem szerettem tanulni, de érdekesnek tartom.

Az erős 4-esem mindig meg volt belőle.

A programozás valamennyire megy. Foglalkoztam már Pascal-al, fél évig tanítottak C++t és fél évig Lazarus-t.

Itthon még belekóstoltam a Java programozásba is [link] ez alapján.

Igazából túl komoly szinten egyik sem megy, de az órai feladatok és a dolgozat feladatokkal elboldogultam mindig.


Nálunk amúgy azt nyomják az iskolában, hogy a Cisco-n végzett emberek keresettek és elég hamar találnak munkát, ráadásul még jól is keresnek. Ez mennyire igaz?

2015. máj. 5. 23:13
 4/4 anonim válasza:

Nyilván reklámozzák magukat, önmagában egy CCNA még nem nagy szám, de nem árt ha van. Mondjuk több egyetemen meg is lehet szerezni képzés közben, ahol pl. partner van hozzá.


Viszont ahogy a felsőoktatási helyzetet elnézem, lehet jobb ha mielőbb egyetemre mész, mert még szoríthatnak az állami finanszírozott helyek számán. Másrészt a legtöbb cégnél manapság vagy fiatal kell hogy legyél, vagy a gyakorlat többet számít mint hogy melyik szakot végezted.


A nyelvet előbb tanulni mindenképpen jó ötlet!

2015. máj. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!