Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idei anglisztika szakosok, mi...

Idei anglisztika szakosok, mi mást szándékoztok mellette elvégezni, hogy stabil lábon álljatok?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy nyelvszak önmagában 'nem elég', szóval ti mivel biztosítjátok még be magatokat?

2015. ápr. 19. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:

ha jó vagy benne, akkor lesz munkád.

csak nyelvet tanulni tényleg nem érdemes.de ha mondjuk fordítóként szeretnél elhelyezkedni, akkor az igenis egy szép szakma. társadalom hasznára válsz úgy, hiába fikázzák magát a szakot.

szerintem emellé valamilyen olyan végezettség kéne, hogy nyelviskolákban tudj dolgozni, vagy magánórákat adni. ezekben van is pénz, főleg a magánórákban. de azt meg nem érdemes feketén csinálni, biztos kell rá valami papír

2015. ápr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szóval én nem látom értelmét, hogy emellé elvégezz egy mérnöki szakot pl. akkor már inkább olyat, ami az anglisztikához közel áll
2015. ápr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én azt csinálom, hogy dolgozom suli mellett, már diákmunkával is elég jó pénzt keresek, van 1-2 nagyobb cégnél tapasztalatom, így remélem, ha elvégzem a sulit, kapok majd állást. Az angolt és plusz egy idegennyelvet használok most diákmeló alatt, tehát még a második nyelv, és a munkatapasztalat hasznos lehet.

Mert ha valaki 3-4 évig bent ül az iskolában, az angol mellett más nyelvet nem beszél, nem tudom, kapcsolatok nélkül hova vennék fel úgy, hogy még egy állásinterjún sem volt életében. Egyik ilyen volt csoporttársam most nem talál állást, hiába adta be sok helyre a jelentkezést.

2015. jún. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!