Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE Politológia Ponthatár 2015?

ELTE Politológia Ponthatár 2015?

Figyelt kérdés
Hallgatók,jogi karosok,nem tudjátok idén nagyjából emelik e vagy csökkentik a tavalyihoz képest az ELTE politológia ponthatárát?A központilag meghatározott az ugyan 300 pont de azt minden egyetem még önkényesen emeli

2015. máj. 7. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
uram az égben, ennyi tudással lesznek problémáid a felsőoktatában.
2015. máj. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
"önkényesen emeli" ez most komoly? neked tényleg elképzelésed sincs arról, hogy a ponthatár mégis hogyan jön létre? elárulom, nem az intézmények döntik el "önkényesen", hanem bizonyos szempontok alapján kvázi magától alakul ki... röviden egyszerűsítve: megnézik, hogy a jelentkezetteknek hány pontja van, és megnézik azt, hogy hány embert tudnak felvenni az adott szakra. sorrendbe állítják a jelentkezetteket, és ha 50 fő a max kapacitás, akkor felülről az 50. ember pontszáma alatt fogják meghúzni a ponthatárt. ha ezt a kettő mondatot érted, akkor azt is felfogod ebből, hogy nem önkényesen emelgetik meg csökkentik a korábbi évekhez képest, és nem is lehet előre tudni, hogyan fog ez történni.
2015. máj. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát veletek se jutottam előbbre,teljesen mindegy milyen szót használtam,tudom hogy állítják össze őket de léteznek olyan szakok ahol már évek óta UGYANAZ a ponhatár :) és a kérdés továbbra is az volt hogy emelik e vagy csökkentik őket,mások szerint,akik mondjuk kapcsolatban is vannak az intézménnyel és talán lenne fogalmuk róla :)
2015. máj. 8. 08:12
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

hű de nagy bajok vannak a fejedben a kérdést illetően...

A pontszám a jelentkezők számától és az ő pontjaiktól függ. Ha csupa magas pontszámú jelentkezik, magasabb lesz.

2015. máj. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Basszus ha ennyit sem tudsz, szerintem ne menj egyetemre
2015. máj. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az algoritmus dönti el.
2015. máj. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Drága kérdező!


Akkor megpróbálom még egyszer elmagyarázni, úgy látszik, a szövegértés nehezen megy (remélem a magyar írásbeli hétfőn azért sikerült!)...


Hiába vannak valakinek kapcsolatai egy intézménnyel, akkor sem fogja tudni megmondani neked, még csak megközelítőleg sem, hogy milyen ponthatár várható. Igen, lehet, hogy többedik éve ugyanaz lesz, de az is lehet, hogy teljesen más, senki sem fog felelősséget vállalni az ilyen jellegű kijelentésekért, ennyi erővel megkérhetnél egy jósnőt is, hogy vesse ki neked tarot kártyából a ponthatárváltozást...

A ponthatár olyan dolgokon múlik, mint pl. a jelentkezett személyek pontjai - remélem azzal legalább tisztában vagy, hogy ezek a pontok hogyan és miből adódnak össze :) Ember legyen a talpán, aki az írásbeli érettségi első hetén előre tudja, hogy az egész országban általánosan hogyan sikerül az összes adott szakra elfogadható tárgy érettségije a diákság körében.

2015. máj. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!