Milyen az a könyvtáros?

Figyelt kérdés
Pontosabban, mit kell csinálnia? Mit tanul ki?

2015. máj. 8. 14:07
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Egyébként, ha pszichológiára akar menni valaki a PPK-n és mellette filozófiát is akar tanulni a BTK-n, akkor lehetséges így két egymástól független kartól is tanulni? Vagy sok a hátránya? Jobb mindent egy karon belül?
2015. máj. 8. 16:12
 12/14 A kérdező kommentje:
*és párhuzamosan
2015. máj. 8. 16:12
 13/14 anonim ***** válasza:

Lehetséges, csak az egyiket ilyenkor lehet célszerűbb levelezőn csinálni.

Az egyik ismerősöm, mikor a könyvtárosi szakra jártam, ő abban a suliban tanító szakra járt, és vele párhuzamosan meg egy másik fősulin kommunikáció és médiát tanult.

Minden lehetséges, ha van hozzá kedved, türelmed, erőd és kitartásod! :)

2015. máj. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Jó tudni, hogy ez egy tudomány, aminek külön szakja van az egyetemeken. Az iskolák könyvtárosnak már 2000 óta csak könyvtáros diplomával rendelkezőt alkalmazhattak könyvtárosnak. Én a Zeneakadémia középiskolai énektanárképző tanszaka után végeztem el a könyvtár szakot, így lehetek könyvtárosa egy zeneművészeti szakközépiskolának. A kollégám ugyanilyen zeneakadémiai szak után végezte el a könyvtár-informatika szakot, így ő amellett, hogy könyvtáros, informatikát is tanít. A könyvtár állományát (könyvek+kották+hangzó anyag+tankönyvek) kezelnünk kell (állományba vétel, elhelyezés, leltározás, stb.) A kölcsönzés csak egy kis része a tevékenységnek.
2015. máj. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!