Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 29 évesen orvosin újrakezdeni...

29 évesen orvosin újrakezdeni a tanulást?

Figyelt kérdés
Ennyi idősen, most valami bekattant, fogorvos szeretnék lenni. Annak már utána jártam, hogy emelt szintű érettségit kell tennem bioszból és kémiából. Továbbá kell nyelvvizsga is, kettő min. középfokon, hogy jobb eséllyel bejussak államilag finanszírozottra. Kérdésem, hogy nem gáz ez ennyi idősen, két kisgyerek anyukájaként van értelme, lenne időm kiteljesedni benne? Bírnám a háztartás, gyerekek, munka mellett a tanulást? Illetve mennyibe kerülne a képzés, foggalmam sincs, hogy megy ez manapság, annyi minden változott...

2015. máj. 10. 22:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha van egy támogató férjed,aki gazdag és tud segíteni akkor lehetséges de magadtól munka mellett nem igazán. 5 év a képzés ha ügyi vagy és elvégzed kiteljesedhetsz még benne,egyre később leszünk nyugdíjasok még 30 évig fogorvoskodhatsz utána
2015. máj. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Azt tudni kell, hogy orvosi képzésen nincs levelező, sem esti. Hanem nappali tagozat van. Ami azt jelenit, hogy mindennap bent kell lenned az órákon. Ez jelenthet heti 30-40 órát is akár. Az első három év brutális tanulás. Az vagy megy vagy nem. Utána már könnyebb, de cserébe rengeteg a gyakorlat. A szívás része talán a diplomázás után kezdődik.


Jövőre tudsz csak érettségizni, vagyis 30 évesen kezded el. Ha csúszol valamiből, akkor 6 évet alatt végzed el. Utána még szakorvosi képzés, nem tudom mennyi idő, talán 3 év? Utána tudnál önállóan dolgozni.

A képzés díja félévenként legalább 1 millió. Ha eléred a ponthatárt, ami elég sok, akkor államilag támogatják, de az orvosi könyvek híresen sokba kerülnek + egyéb költségek. Én a helyedben meggondolnám. A hirtelen bekattanó dolgok általában ilyen hirtelen kattannak is ki, vagyis esélyed hogy otthagynád...

2015. máj. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs lehetetlen csak tehetetlen...ennel cifrabb dolgokat is csinaltak mar emberek. Tedd fel magadnak ugyanezeket a kerdeseket, es ha meg tudod magad gyozni akkor hajra! En drukkolok, a tapastalatom, hogy ezekre a "bekattanasokra" erdemes odafigyelni
2015. máj. 11. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nagyon rosszul néztél utána. A két emelt miatt a nyelvvizsgád semmit nem ér a felvételinél...
2015. máj. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a biztatást :) Kedves utolsó, tudnál nekem segíteni? A google-t már szétcincáltam, és ezt bogoztam ki belőle...hol tudnék utána járni, hogy mit kell tennem, ahhoz, hogy meglegyenek a pontszámaim? 2004-ben érettségiztem, az utolsó alomból való vagyok, akik a sima mezei érettségit tették le.

Azóta tovább gondoltam a dolgot, most szeptembertől elkezdek egy fogászati asszisztens okj-t, hogy kicsit belerázódjak a tanulásba. Mellette plusz ugye a két tantárgy és a nyelvek :) Izgalmas időstak vár rám :)

2015. máj. 11. 10:55
 6/13 anonim ***** válasza:

a felvi.hu-n megtalálsz mindent a pontszámításról, költségtérítés összegéről, mindenről.

Sok sikert, fel ne add :)

Én Bokros évében felvételiztem az orvosira, annyira beparáztattak bennünk a szóbeli előtt, hogy mennyi lesz a tandíj, hogy hazajöttem :( Szóval én duplán drukkolok :)

2015. máj. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Elvileg a régi típusú érettségit átszámítják a mostanira, jegy alapján. Vagyis ha 5ös bioszod volt, akkor az egy 100%-os érettségi, nem tudom hogy közép vagy emelt.

Írj a feli.hu -nak részletesen leírva a problémádat.

2015. máj. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
a régi típusú középnek számít, mindenképpen újra kell érettségiznie.
2015. máj. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

Minek kezdenél el egy fogászati asszistens képzést? Amiért ráadásul fizetni is kell, gondolom félévente az is van vagy 200ezer HUF.


Mindenféleképpen újra kell érettségizned, Emelt biológia kötelező, mellette emelt kémia vagy emelt fizika.


És megsúgom ezek elég nehezek. Vagy egy évtizede nem tanultál bioszt, kémiát. Ezekre kellene koncentrálni. 1 éved lenne felkészülni ezekre azt hozzátenném, hogy a 4 éves gimnáziumi anyagból írnál emelt szinten. Nem lehetetlen megtanulni 1 év alatt ezeket (ha benne vagy a tanulásba), de napi 6-8 óra tanulás + külön tanár is kellene. Ezért teljesen felesleges az OKJt elkezdeni, Tanulni az érettségire kellene. És elnézve a ponthatárokat, legalább 80-85% emelt érettésgit el kellene érni mind a két tárgyból. Az meg nem könnyű.

2015. máj. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
asszisztensi képzést 10 hónaposat végeznék el. Közben persze menne a biosz-kémia, nyelv. Helyes a meglátás, 10 éve nem tanultam, valahol el kell kezdeni újra :))
2015. máj. 12. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!