Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hová forduljak, ha már a...

Csindra kérdése:

Hová forduljak, ha már a pszichológussal se jutottam előrébb?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy pont ebbe a kérdés-kategóriába ( Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek) illene-e, ami a problémám. Voltam pszichológusnál, ő persze csak a beszélgetés alapján ítélkezik, és csak nyugtatgat. Az a bajom, hogy hiába érettségiztem le, és hiába jártam OKJ-s képzésre, ezekkel semmire se megyek. Egy rész azért nem, mert csak magoltam, mára pedig semmire se emlékszem, amit tanítottak, más részt maga a személyiségem is olyan, hogy visszahúzódó, nem tudom magam eladni egy állásinterjún, egyszerűen ötletem sincs ahhoz, hogy milyen munkára lehetnék alkalmas. Dolgoztam már. Persze ezt kár is kiírnom, mert erre mindjárt az a válasz jön, hogy hát akkor meg mi a bajom? Hát az pl., hogy ez csak ilyen önkormányzatosdis meló volt segély helyett, pénzt persze alig kaptam érte, és csak 6 órában voltam bejelentve, de ennek is örültem, mert így legalább lett munkám, és egy kis pénzem, de ebből nem kellett messzire mennem, ráadásul annyira kiborultam amiatt, hogy még hibákat is vétek a munkámban, és gyors se tudok lenni, se kézügyileg se pedig észjárásban, hogy inkább felmondtam, amíg nagyobb gondot nem okoznék. De totál el vagyok keseredve, mert ilyen állásmeghirdetéses úton, állásinterjúk által nem kapok munkát. Másrészről nem is merek tenni semmit, annyira elveszett vagyok. Tudom, hogy álomvilágban élhetek, de egy olyan munkahelyet szeretnék, ahol kedvesen fogadnak, ha sokadjára se értek meg valamit, akkor se akadnak ki, segítőkészek legyenek ... Mert úgy gondolom, hogyha sok türelemmel, és megértéssel állnának hozzám, akkor talán még lehetne is belőlem valami, de így biztosan nem. Sose volt életcélom, most is csak annyi lenne, hogy megtaláljam a hozzám illő munkakört, de nem megy egyedül. Ebben kérek segítséget! Hová forduljak ezzel a gondommal? Nem a kioktatásokra vagyok kíváncsi, mert olvastam hasonló gondokkal küszködők bejegyzéseit, és a rá írt válaszokat ... Igen, akaratgyenge vagyok, lehet ... De igyekeztem mindig, csak éppen hiábavalónak érzem. Sajnos nagyon rossz a memóriám a tanulás terén, még amit nem a magolás útján tanultam, mint pl. a matek, az se megy, örülök neki, ha még összeadni, és kivonni tudok ... Sajnos túl érzékeny vagyok, még azon is el tudom sírni magam, ha egy filmben elpusztul egy állat. Tehát kérlek, ne sértegess! Inkább segíts, ha azt nem tudsz, akkor hagyd meg magadnak a véleményed! Ami miatt mégis ezt a kérdés-kategóriát választottam, az az, hogy esetleg tanulnék még valamit, de nem tudom, hogy mit ... Egyszerűen nincs ötletem, meg attól tartok, hogy ugyan olyan kudarcot élnék át ismét, mint az eddigi tanulásaimmal. Valami gyakorlatorientált képzés lenne a jó, ahol nem a gyorsaság és a precizitás a legfontosabb.

2015. máj. 12. 19:34
 1/1 anonim ***** válasza:
Pedig a pszichológiai segítség jó lehet, úgy látszik, rossz választás volt ez a konkrét pszichológus. Érdemes lenne valamilyen önfejlesztő csoportot keresni (van rengeteg tréning, pl. önérvényesítés, asszertivitás témakörében), de egy önismereti terápia is hasznos lehet, pályaválasztási tanácsadás stb. Vagy egy life-coaching. Tehát kifejezetten erre szakosodott dolgok.
2015. máj. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!