Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tanfolyamok vannak,...

Milyen tanfolyamok vannak, amik hasonlóak az irodai asszisztenshez?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hónapos tanfolyamot szeretnék, ami olyasmi képzést ad, mint egy titkár, vagy irodai asszisztens. Sajnos jelenleg nem tudok évekig iskolába járni emiatt...

Rövidebb, gyorstalpaló tanfolyamról nincs tudomása valakinek?



2015. máj. 13. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ezeknek nem sok értelme van, inkább próbálj meg az érettségiddel elhelyezkedni valamilyen irodai munkakörben, a tapasztalat sokkal jobban néz ki, mint valami vicces nevű noname iskola 3 hónapos képzése.

Ennyi idő alatt sok mindent nem lehet tanulni, esetleg rövid számítógépkezelői tanfolyamok tartanak ennyi ideig, pl. az ECDL tanfolyamok.


Ha el is végzel valamit utána se lesz könnyű elhelyezkedni, ha OKJ-d lenne akkor is előnyben lesznek a bölcsész diplomások az irodai helyekre.

2015. máj. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nem kerültem be tavaly az egyetemre ahova jelentkeztem, így szimplán időkitöltés céljából elvégeztem egy OKJ-s tanfolyamot a munkaügyi központon keresztül. Számítógépes adatrögzítő volt a neve. Bár én nem is akartam vele elhelyezkedni, de a csapatból senkinek, ismétlem senkinek nem sikerült, szóval én amúgy nem ajánlom, szerintem semmi értelme nincs.. (kb. 6 hónapos volt, de nem intenzív, azaz egy héten 3 alkalom)
2015. máj. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én régen gépírástudással és érettségivel nem kaptam irodai munkát. Mindenhol többet vártak, de nem diplomát. Szerintem az Irodai asszisztens OKJ megfelelő, illetve picivel komolyabb rokonág az Ügyviteli titkár. Már akkor sikerült munkát kapnom, amikor én elkezdtem az Irodait tanulni és beleépítettem az önéletrajzomba.

A számítógépes adatrögzítő tanfolyam régen az Irodai része volt, de ilyen módban már megszűnt. Az ilyen rész-szakképesítések nem érnek semmit. Csak kiszúrják velük a szemünket, ráadásul elúszik vele a támogatott helyzetünk.

A diplomáról annyit, hogy a mai világban már sajnos nem így mennek a dolgok. Például asszisztensnek vagy ügyintézőnek általában kifejezetten középfokú végzettséggel keresnek munkavállalókat.

2015. máj. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nekem társadalomtudományos diplomám van és olyan helyen vagyok irodai asszisztens, ahová egyébként OKJ kellene. Rajtam kívül van még pár diplomás, főleg a fiatalabbak, az idősebbek OKJ-val rendelkeznek.

Persze máshol nem feltétlenül így megy, de itt speciel úgy vannak a HR-esek, hogy ha már jelentkezik rá diplomás is, akkor miért ne őt vegyék fel.

Az egyetemeket szövegszerkesztés, gyors gépelés nélkül nem lehet elvégezni, a többit pedig úgyis betanítják.

Ha pedig pl. gazdasági területre keresnek titkárnőt, akkor ha jelentkezik rá közgazdász is nem biztos nem az OKJ-s asszisztenst veszik fel, esetleg annyiban gondolják meg, hogy ő kisebb eséllyel fog meglépni jobb munka reményében.


Persze emiatt nem éri meg nem piacképes szakon diplomázni, de egy gyorstalpaló képzés sem éri meg.

Rendes OKJ, tapasztalatot szerezni, szakosodni. Ha valamiben jó vagy és van referenciád, akkor jó úton haladsz.

2015. máj. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!