Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miből érettségizzek, hogyan...

Miből érettségizzek, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek, pszichológia szakra szeretnék jelentkezni, oda ugye 420 körül van a minimum ponthatár.

Van egy előrehozott angol érettségim, 2%, most elmentem emelt szintűre, az olyan 70% körül lenne szóbelivel, de nekem az nem elég jó, így majd októberben nekifutok még egyszer. Tehát ha nem lesz jó és nem tudok emelt angolt vinni, akkor ott egy egész jó közép.

Matek, biosz szóba sem jöhet emelt szinten, elég nehéz középen is...

Kellene egy emelt még, a magyar / töri. A kérdésem az lenne, hogy melyiket javasoljátok?

Tudom, hogy törin nem lehet használni az atlaszt (bevallom, én sajna nem is igazán tudom, nem gyakoroltuk a használatát, és 10 perc, mire megtalálok bármit is), szóval ez nem probléma. Évszámokat könnyen jegyzem meg viszonylag. A magyarról azt hallottam, emelt szinten nagyon könnyen el lehet hasalni, mert relatív, hogy mire ad pontot a bizottság és mire nem.

Melyik érettségit javasolnátok inkább emelt szinten, melyik a könnyebben teljesíthető és miért? Melyikkel mennék többre szerintetek?

Nyilván minél több pont a cél, 430-440 körül, mert a Károlira szeretnék bejutni.

Köszi előre is!



2015. máj. 13. 21:41
 1/4 A kérdező kommentje:

Juj elírtam, szóval 92% az angol közepem. :D


Kiegészítésként még annyi, hogy magyarból kicsit jobb vagyok, mint töriből és könnyebben tanulom, de ahogy hallottam, abból ugye nehéz jót írni és könnyű elrontani.


+ van egy középfokú angol nyelvvizsgám és egy fél felsőfokom, hamarosan meglesz a másik fele is.

2015. máj. 13. 22:09
 2/4 anonim ***** válasza:

figyelj.. ha meglesz a felsőfokúd, akkor szerintem az emelt érettségit angolból ne erőltesd.

mert felsőfokúval kapsz 40pontot. angol közép 92%

ez így teljesen jó. de emeltezni meg nyelvvizsgázni is ugyanabból a nyelvből nem érdemes, mert nem kapod meg rá az összes plusz pontot!!!

emellé csinálj egy emelt bioszt szerintem.

mert ha jól sejtem úgyis az ötödik tárgyad a biosz lesz. és arra úgyis kell tanulnod. és én most érettségiztem bioszból. emeltre készültem, de végül középre jelentkeztem. de tudom a követelményeit. olyan hatalmas nagy különbség nincs közte. én a helyedben mindenképpen a bioszt választanám, az egyetemen is jól jön majd a szakodon.

matekból elég nagy a különbség az emelt és a közép között, azt nem ajánlom.

a töriről és a magyarról nem tudok nyilatkozni.

de szerintem ha angol,magyar,töri,matek közép és biosz emelttel mennél, meg felsőfokú ny.vizsgával..

úgy fel kéne hogy vegyenek.

közép magyarra és törire amúgy se nagyon lehet készülni. vagyis lehet de arra szerintem nem kell agyon tanulnod magad. így marad időd készülni a közép matekra és emelt bioszra.

és a nyelvvizsga és az egy emelt bioszból az ugye 90pont a 100 pluszpontból.. szóval vesztesz itt 10-et, de cserébe viheted a 92% angol érettségit.

amúgy nekem a biosz közepem tegnap olyan 90% körül lett. megcsináltam az emeltet. ott olyan 55-60% körül lett volna. szóval van nyilván különbség, nehezebb az emelt. de ha már úgyis ez az 5. tárgyad akkor jobban jársz ha kicsit megnyomod és akkor ebből emeltezel.:))

és vannak ismerőseim akiket már felvettek. ők is mondják hogy nem bánták meg hogy biosszal mentek, mert elég keményen tanulják azt is.. de csak könnyebb lesz ha egy jó alappal mész

2015. máj. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia :) mintha saját magamról olvastam volna.... :D :D :D

jövő érettségizek emelt magyarból, van egy 97%-os előrehozott angol érettségim, egy angol középfokú nyelvvizsgám, egy német felsőfokú nyelvvizsgám, az angol közepet és a magyar emeltet szeretném továbbvinni + iskolai eredményt és a Károli pszichológiára jelentkezek ... xd xd :D :D :D

2015. máj. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
előző vagyok, nekem viszont nincs választási lehetőségem, mindenképpen magyarból kell emelteznem, mert a töri nem megy... ://
2015. máj. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!