Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika szakra készülök...

Anglisztika szakra készülök szeptembertől. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Megvan a felsőfokú nyelvvizsgám, már egy ideje "feketén" tanítok magánban és nyelviskolákban. A későbbiekben vizsgáztató tanár szeretnék lenni, de tudom, ehhez mind az 5 évre szükség van. Köszi a válaszokat előre is!

2015. máj. 14. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tanár szeretnél lenni, akkor osztatlan tanárira kell menned, de anglisztikáról át lehet jelentkezni, és sok tárgy közös a két szaknál, legalább is nálunk az ELTE-n. Én anglisztikás vagyok, és nekem tetszik, de a csoporttársaim szerint van néhány tárgy ami nehezen teljesíthető vagy nem tűnik annyira hasznosnak, gondolom ez egyetemenként változik. Ha van még kérdésed, írj nyugodtan! :)
2015. máj. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Készülj arra, hogy itt messze nem elég a nyelvtudás, az alap, hogy tudj angolul. Rengeteget kell olvasni, irodalmi műveket elemezgetni, tucatnyi töris tárgy is van, kulturális nyalánkságokról is szó esik és nyelvészkedni is kell. :)
2015. máj. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Igen, bizonyára kemény lesz, ezzel tisztában vagyok. De meg fogja érni később, hogy elkerülhessem a munkahelyeket. :D
2015. máj. 15. 12:08
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Kemeny? :) na ne vicceljünk. Konkrétan egy darab kompetenciát kell használni, méghozzá a nyelvérzéket. Semmitmondó diplomát ad, ugyanis fordítói, tolmács munkára nem azt kérik fel akinek diplomája van róla és meg kell adni neki a diplomás bért, hanem azt akinek mondjuk ugyanolyan stabil a nyelvtudása egy C1-es nyelvvizsgával. De azért sok sikert!
2015. jún. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Meglehet, de már anglisztika diploma nélkül nyártól nem lehet tanítani nyelviskolákban, meg vizsgáztató tanárnak sem mehetek felsőfokú nyelvtudással. :(
2015. jún. 5. 14:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

", tolmács munkára nem azt kérik fel akinek diplomája van róla és meg kell adni neki a diplomás bért, hanem azt akinek mondjuk ugyanolyan stabil a nyelvtudása egy C1-es nyelvvizsgával."


Ezt hol álmodtad? :)

2015. júl. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Hol álmodtam? 2015 van, szerinted ki akar többet fizetni feleslegesen? Mert bizony amiről papírod van azért több pénzt kell adni. Én nem nyelviskolai munkára gondoltam, hanem bármilyen más fordítói munkára. Hidd el, van rálátásom :)
2015. aug. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!