Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan folytassam az életet?...

Hogyan folytassam az életet? Van esély egy jó munkára?

Figyelt kérdés

Az életem egy csőd (szépen mondva). Nem tudtam befejezni az egyetemet, mert az utolsó két félévre nincs pénz (még a diákhitelemet is törlesztenem kell), de azt hiszem, ha lenne is, nem fejezném be. Kamaszkoromban jó ötletnek tűnt a természetvédelmi szak, de az összes lediplomázott szaktársam üzemekben dolgozik, felszolgáló, vagy külföldön takarít... Jelenleg itthoni munkám van, weblapoknak írok szövegeket apróért.

Édesanyám két éve dolgozik Angliában, de nem megyek utána, mert a barátom még egyetemre jár, és szeretne szerencsét próbálni először itthon, aztán pedig meglátjuk. Egyikünknek sincs pénze, most anyukám lakásán élünk hárman a húgommal.

A kérdésem tényleg az lenne, hogy ti mihez kezdenétek a helyemben? Szeretnék egy olyan szakmát, amivel tényleg lehet pénzt keresni, de egyelőre az OKJ képzés is igen távolinak tűnik. Remélem nem sokan vagyunk így, hogy kilátástalanul tengődünk a szürkeségben.

Nem sajnáltatni szeretném magam, és nem szeretném, ha bárki rosszindulatúan kommentelne, mert nekem nem büdös se a munka, se a tanulás. Egyszerűen patthelyzetben vagyok.

25/L


2015. máj. 15. 14:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
2015. máj. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az ilyesmit mellőzzük, ha lehet.
2015. máj. 15. 14:43
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mindenképp próbálj meg tanulni valamit. De én a helyedben mennék Angliába. OKJ-n vám-jövedéki és termékdíj ügyintézőnek tanulok, de mi a garancia, hogy kapjak állást? Sajnos gyakorlat és tapasztalat kell ahhoz, hogy el tudjak helyezkedni benne, vagy jó ismeretség! Nos, egyik sincs. Szeretnék menni külföldre, viszont ismerőseim nem segítenek. Szóval, nem vagy egyedül, másnak is, rajta és rajtam kívül is kilátástalan az élete!
2015. máj. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy végül ott fogunk kikötni. Pedig nem szeretnék kiköltözni. Köszi a választ!
2015. máj. 15. 17:02
 5/13 anonim válasza:
100%

Szia!

Több szempontból rosszabb helyzetben vagyok, de most nem rólam van szó.

Olyan hogy semmit nem érő szak, diploma nincs. A természetvédelmi szak sem egy éppen általános szak, ami túltelített. Lehet hogy a lediplomázott szaktársaid nem adtak bele mindent, vagy beleuntak az egészbe, esetleg nem volt szerencséjük, vagy lehet tényleg nagyon nehéz vele munkát találni, de ez még nem jelenti azt hogy te nem fogsz. Meg nézd a jó oldalát, lesz egy diplomád, innen még elég sokféle irányba mehetsz. Egy éved van hátra, halassz, menj ki anyudhoz Angliába, fél, 1 év alatt elég pénzt össze tudsz szedni a tandíjra, és még talán a hiteledet is kitudod fizetni. Én dolgoztam Angliába, másfél év alatt 3 millióval tértem haza. Az OKJ képzés meg szart sem érnek, és sehova sem kellesz ilyen képesítéssel.

2015. máj. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező,én mégrosszabb helyzetben vagyok mint te,annyi különbséggel,hogy én képzem magam itthon amennyire csak tudom. Például most németet és hollandot tanulok önállóan,hátha egyszer szükségem lenne valamelyikre. 22 éves vagyok,van egy ócska érettségim,rossz eredménnyel,és én még csak most kezdem el jövőre az emelt szintű érettségiket,hogy legyen elég pontom,ha egyszer úgy döntenék,hogy menni akarok egyetemre. Én nekem úgy néz ki ,hogy marad a külföldi gyári meló (egyenlőre) szóval ne keseregj,szerintem fejezd be a maradék idődet az egyetemen,ha már elkezdted,és már csak ennyi van hátra.. a diploma jó befektetés,hidd el.

Arról nem is beszélve,hogy az első szakma ingyenes,az állam állja,még akkor is ha van diplomád.

Csináld az egyetemet,és iratkozz be esti OKJ-re. A korod miatt amúgy is csak estin tanulhatod a szakmát. 2 év múlva ilyenkor meg megvan a diploma és a szakma.


22/F.

2015. máj. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Azt akkor is ki kell találnom, hogy hogyan szedem össze a pénzt rá. Mindegy, hogy szakmát tanulok-e, vagy tovább csinálom az egyetemet, ingyen nem engedik. Marad a takarítás anyum mellett. Legalább lesz időm gondolkozni, hogy mégis merre tovább...
2015. máj. 16. 21:04
 8/13 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Kérdező,mit nem engednek ingyen ? Mint írtam,az első szakma ingyen van,az állam fizeti! Neked csak végig kell csinálnod. Mért nem nézel utána a dolgoknak ?

2015. máj. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Okj-j ingyen van, bár a vizsgadíj, ha fizetettnek veled, akkor sokba kerül sajnos.
2015. máj. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

" Okj-j ingyen van, bár a vizsgadíj, ha fizetettnek veled, akkor sokba kerül sajnos."


OLyan suliba menj ahol ingyen van az egész. A többi pénzlehúzás.

2015. máj. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!