Debreceni Orvosi Egyetem mellett élsport?

Figyelt kérdés

Orvos szeretnék lenni, de nagyon fontos számomra a sport, és ha minden igaz, az adottságaim megvannak arra, hogy élsportoló legyek.

Debreceni orvosisok! Heti négyszeri 3 órás edzés belefér a tanulás mellé?

Köszi a válaszokat!


2015. máj. 16. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Kizárt. El sem tudnál menni az edzésekre, hiszen lesz olyan napod, amikor este 8-ig óráid lesznek. És tanulni ki fog? És mikor?
2015. máj. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Majd kipuskázod oszt kész.
2015. máj. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Orvosin puskázni? Ember, te rohadtul el vagy tévedve. Szóbeli vizsgán hogyan? Ráadásul írásbelikre is akkora puskák kellenének mint egy kisebb könyv. Ne a büfé-ruhatár bölcsész képzésekből, meg a gimnáziumból indulj ki!
2015. máj. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem abból indulok ki, hanem egy orvostanhallgató ismerősömből ;)

Meg mi az hogy nagy puskák kelenek? Telefonról hallottál már? Üdv a 21. században ;)

2015. máj. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Telefon jogos. Ami viszont orvostanhallgató ismerőst illeti, szóbeli vizsgán hogyan puskázol? Nagyjából sehogy, de ha puskázol, akkor is lazán ki tudnak rakni, ha nem tudsz eleget, ugyanis, baromi gyorsan fel tudják mérni, hogy mennyire vagy tájékozott az egész anyagot illetően. Első évben a puskázgatás talán elmegy, habár nekem az a véleményem, hogy aki orvosin puskázik, abból ne legyen orvos. Ezt úgy mondom, hogy egy hónapon belül végzek. Orvosi nem a puskázós szak. A kérdező meg döntse el, hogy orvos lesz, vagy élsportoló, mert egyiket sem lehet félgőzzel csinálni.
2015. máj. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Simán :) több ismerősöm csinálja, van aki külföldön is versenyez. És közben le is doktorált. Csak rajtad múlik.
2015. máj. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem orvosira járok, de a tesóm igen, bár Szegedre, de nem hinném, hogy lenne különbség. A tesómnak van élete orvosi mellett, a közhiedelemmel ellentétben, pedig teljesen átlagos képességekkel rendelkezik, nem ötös minden, de azért megvannak a vizsgái is szépen. Bár ő eljár heti 2/3 alkalommal edzeni/táncolni, de a heti négyszeri 3 órás edzés nem fog beleférni, mert tesóm pl van hogy 6ig suliban van, elfárad, ezután egy intenzív 3 órás edzés hosszútávon szerintem nem is kivitelezhető, plusz így nem igazán maradna időd tanulni. Sajnos ez nem egy olyan szak, ami mellett élsportot lehet művelni. Ha azt tervezed, hogy végig puskázod ( bár sztem sem lehet pl egy szóbeli vizsgát nulltudással puskával megcsinálni)az egyetemet, akkor inkább mondj le az orvosiról, mert én speciel nem szeretném ha egy puskából összerakott doktorival rendelkező orvos kezei közé kerüljek.
2015. máj. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem tervezem végigpuskázni az egyetemet :D nem azért szeretnék orvos lenni, hogy elmondhassam magamról, hogy orvos legyek, hanem mert segíteni szeretnék az embereken... bármilyen közhelyesen is hangzik :D

meglátjuk mi lesz, ez még a jövő zenéje, de megpróbálom valamilyen szinten a sportot is folytatni:)

2015. máj. 30. 17:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Az élsportolás és az orvosi külön-külön egész embert kíván. Azonban vannak világbajnok medikusok... rajtad múlik, de nagy menet lesz arra számíts. Sok sikert bárhogy is döntesz!
2015. jún. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!